Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 22 września 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 22 września 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXV Niedziela zwykła „C”

22 września 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan zaprasza nas do wierności Bogu, poczynając od rzeczy małych i powszednich. W Biurze Parafialnym do godz. 14,oo przyjmuje przedstawiciel T.P. KUL. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ojca Pio – kapłana, w piątek św. Wincentego a Paulo – kapłana, a w sobotę św. Wacława – Męczennika. Wszystkim Solenizantom składamy szczere życzenia obfitości Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

3. W poniedziałek 23 września o godz. 19,oo Fundacja „Wiatrak” zaprasza na projekcję filmu pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Bilety w cenie 10 zł. można nabyć przed seansem. Projekcja w Sali widowiskowej Fundacji.

4. Wspólnota SYCHAR zaprasza wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka na spotkanie 26 września o godz. 18,oo w parafii pw. Św. Trójcy w Bydgoszczy.

5. W piątek 27 września kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii alumn IV roku naszego Seminarium Bartosz Pyszke. Dziękujemy ks. klerykowi za zaangażowanie w życie naszej parafialnej wspólnoty i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym roku akademickim oraz wytrwałości w realizacji powołania do kapłaństwa. Bóg zapłać i szczęść Boże ks. Bartku !

6. W parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze 7 października rozpocznie się „Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie a także na ulotkach dostępnych w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę 29 września członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Św. Łazarza z Jerozolimy przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki na wsparcie działalności Hospicjum Perinatalnego, które opiekuje się i pomaga rodzinom spodziewającym się narodzin dziecka śmiertelnie chorego. Koszt cegiełki wynosi 50 zł. Zachęcamy do wsparcia.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Dusza w zwierciadle” – o spowiedniczej posłudze św. Ojca Pio; „Krwawy wrzesień” – o obchodach 80. Rocznicy Bydgoskiego Września; „Zaplątani w sieć” – rozmowa z Agnieszką Nawarenko o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o korzystaniu z internetu. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg odwołał do wieczności: śp. Marię Werwińską lat 70; Małgorzatę Knopik lat 58; Stanisława Bartczaka lat 74 i Jana Bołka lat 70, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………..

10. Otwórzmy nasze serca by przyjąć Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski