Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 29 września 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 29 września 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVI Niedziela zwykła „C”

29 września 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Chrystus przestrzega nas przed zmarnowaniem życia doczesnego i wzywa do nawrócenia, aby nie utracić życia wiecznego. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie: w poniedziałek św. Hieronima, kapłana i Doktora K-ła; we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora K-ła; w środę św. Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka z Asyżu, zakonnika a w sobotę św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, orędownictwa świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

3. We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku jest to także Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zapraszamy na różaniec w intencji misji dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17,3o. Dzieci będą odmawiać różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo. Wszystkich, którzy nie mogą przyjść na różaniec wieczorem zapraszamy na wspólną modlitwę w dni powszednie o godz. 9,3o.

4. Centrum wolontariatu przy naszym Hospicjum zaprasza chętnych do pracy wolontaryjnej wśród naszych podopiecznych. Najbliższe spotkanie dla dorosłych kandydatów na wolontariuszy odbędzie się w siedzibie naszego Hospicjum we wtorek 1 października o godz. 17,oo. Przy Hospicjum działa też wolontariat młodzieżowy. Spotkania dla młodzieży odbywają się w Hospicjum w każdy wtorek o godz. 16,oo. Wszystkich pragnących wspierać naszych chorych serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina św. w czwartek w łączności z różańcem o godz. 17,3o. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i o godz. 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. w Kościele Nawiedzenia. Spowiedź św. dla dzieci w Kościele Zasadniczym od godz. 16,3o. Msza św. I piątkowa połączona z różańcem dla dzieci o godz. 17,oo. Spowiedź św. dla dorosłych i młodzieży w Kościele Zasadniczym od godz. 17,3o. Ze względu na Mszę św. I piątkową dla dzieci piątkowy różaniec dla dorosłych będzie w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18,oo. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i indywidualna Adoracja do godz. 10,oo. Z tego względu w sobotę nie będzie różańca o godz. 9,3o.

6. Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza Rodziców i opiekunów zaniepokojonych zachowaniem dziecka na nieodpłatne warsztaty „Wolność przeciw zniewoleniu”. Natomiast nastolatków pragnących rozwinąć w sobie umiejętności podnoszące samoocenę i ułatwiające zawieranie zdrowych i trwałych relacji stowarzyszenie zaprasza na nieodpłatne warsztaty „Żyć na MAXA pozytywnie”. Szczegóły warsztatów znajdują się w gablotach ogłoszeń.

7. Msze św. dla małżeństw niesakramentalnych z przeszkodą kanoniczną odprawiane są w Kaplicy Matki Bożej u Ojców Jezuitów w pierwsze niedziele miesiąca o godz.17,oo.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w domach w sobotę 5 października w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,oo wyruszy z naszego Sanktuarium VI Bieg Sztafetowy i Maraton bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpocznie on cykl uroczystości związanych z obchodami XXXV Rocznicy Męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego.

10. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia o godz. 15,oo rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Parafia misyjna, czyli taka, jaką ma być” – o potrzebie parafialnego zaangażowania w dzieło misyjne; „Tutaj bomby spadają blisko” – rozmowa z ks. Rościsławem Spryniukiem, greckokatolickim kapłanem na Ukrainie o rosyjskiej okupacji na wschodzie Ukrainy; „Niech zakon rozwija skrzydła” – o Kapitule Generalnej Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy, która odbyła się w Warszawie. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień października. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jerzy Siudowski lat 79 i Hanna Linkowska lat 87, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………………

13. Na czas właściwego wykorzystania daru życia doczesnego przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski