Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 października 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 6 października 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVII Niedziela zwykła „C”

6 października 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan stawia przed nami problem żywej wiary. Po Mszy św. o godz. 9,oo wyruszy z placu przed naszym kościołem wyruszy kolejny VI Bieg Sztafetowy i Maraton bł. Ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczynający cykl obchodów XXXV rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wejdźmy na chwilę osobistej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i czekających nas za tydzień wyborów. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej: od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo dzieci; o godz. 9,3o w dni powszednie dorosłych, codziennie o godz. 17,3o dorosłych i młodzież.

3. Z radością informujemy, że z dniem 1 października br. Ks. Biskup Jan Tyrawa mianował ks. dra Marcina Jiersa Dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Bydgoskiej oraz Rzecznikiem Prasowym Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy. Gratulując ks. Marcinowi tego awansu życzymy Bożego błogosławieństwa, ludzkiej życzliwości i obfitych owoców na nowym odcinku kapłańskiego posługiwania. Jednocześnie informujemy, że ks. Marcin nadal będzie duszpastersko posługiwał w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę 13 października przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. O godz. 13,3o w parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika pod przewodnictwem Ks. Biskupa zostanie odprawiona Msza św. dla młodzieży a o godz. 16,oo w hali „Artego Arena” rozpocznie się „Karoliada”. Zbiórka młodzieży z naszej parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania o godz. 13,oo przy krzyżu przed Kościołem św. Józefa. Tego dnia nasi harcerze do specjalnych puszek będą zbierać ofiary na Fundację dla młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia naukowe dla biednej młodzieży.

5. We wtorek 8 października o godz. 19,3o w Klubie Emaus rozpocznie się cykl katechez neokatechumenalnych. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną odnowić lub pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Bogiem.

6. W przyszłym tygodniu przypada 35. Rocznica Męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Już dziś zapraszamy do licznego udziału i godnego przeżycia tej uroczystości. W czwartek 17 października po Mszy św. o godz. 18,oo zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny pt. „Dobrem zwyciężać”. Wykonawcy: Jerzy Zelnik – słowo; Robert Grudzień – organy; Gieorgij Agratina – fletnia pana, cymbały. Słowo i muzykę dopełnia prezentacja multimedialna. W sobotę 19 października o godz. 17,oo różaniec z inscenizacją przygotowaną przez młodzież. O godz. 18,oo Msza św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego pod przewodnictwem ks. prof. dra hab. Mirosława Gogolika, który wygłosi też Słowo Boże. W niedzielę 20 października o godz. 13,oo pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy Msza św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego transmitowana na żywo przez TV Polonia. W sobotę i niedzielę prosimy o udział we Mszy św. poczty sztandarowe duszpasterstw naszej parafii. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

7. W czwartek 24 października z Pielgrzymką dziękczynną do Częstochowy za łaskę Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego udają się przedstawiciele naszej diecezji. Zapisy chętnych na wyjazd i nocne czuwanie po Mszach św. w salce nr 2 lub w godz. urzędowania w Biurze Parafialnym. Koszt 75 zł. od osoby. Przy zapisach podajemy nr PESEL.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jak wychowywać kleryków” – o problemach związanych z formacją przyszłych kapłanów; „Nowe oblicze francuskiej laickości” – o budzącej się religijności w społeczeństwie francuskim; „Chodzące znaki zapytania” – o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, która obchodzi 40. lecie istnienia; „Każdy ochrzczony jest posłany” – rozmowa z ks. Andrzejem Marmurowiczem o znaczeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Franciszek Waltenburg lat 79; Zdzisława Brzykcy lat 90; Urszula Pomarzyńska lat 65; Leszek Pacyniak lat 77; Włodzimierz Ocalewski lat 73 i Bernard Cackowski lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………….

10. Na pogłębienie naszej wiary w Boga przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski