Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 13 października 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 13 października 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVIII Niedziela zwykła „C”

13 października 2019 roku.

1. Dzisiaj – w XXVIII Niedzielę zwykłą obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. O godz. 13,3o w Kościele pw. Św. Józefa przy ul. Toruńskiej ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę św. dla młodzieży. Młodzież z naszej parafii, szczególnie kandydaci do bierzmowania gromadzą się o godz. 13,oo przy krzyżu przed kościołem św. Józefa. Natomiast o godz. 16,oo w hali Artego Arena rozpocznie się Bydgoska Karoliada. Nasi harcerze do specjalnych puszek zbierają dzisiaj ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia naukowe dla najbiedniejszej uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

2. Dzisiaj o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie różańców. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z różańcem o godz. 17,3o. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

3. Przypominamy, że różaniec dla dzieci odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo; natomiast różaniec dla wszystkich od poniedziałku do soboty o godz. 9,3o oraz codziennie wieczorem o godz. 17,3o. Serdecznie zapraszamy.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych Zmarłych. Wypominki za Zmarłych zarówno roczne jak i jednorazowe będziemy przyjmować w sklepiku w poniedziałek i wtorek w godz. 15,oo - 17,oo. W pozostałe dni w Biurze Parafialnym.

5. W dniach 24 – 25 października br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Częstochowy za łaskę Nawiedzenia naszej diecezji przez Kopię Cudownego Obrazu. Z naszego dekanatu udaje się z ks. Proboszczem jeden autokar. Koszt 75 zł. Wyjazd w czwartek o godz. 10,oo. Powrót w piątek w godz. popołudniowych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

6. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora K-ła; w środę św. Jadwigi Śląskiej; 41. Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika; a w piątek święto św. Łukasza – Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

7. Z okazji 41. Rocznicy wyboru św. Jana Pawła II Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza 16 października o godz. 18,oo na projekcję filmu pt. „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”. Projekcja na Wyspie Młyńskiej przy ul. Mennica 2.

8. W sobotę przypada 35. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na obchody tej rocznicy w naszej parafii w Kościele Zasadniczym.

W czwartek 17 października po Mszy św. o godz. 18,oo Spektakl słowno-muzyczny pt. „Dobrem zwyciężać” w wyk. znanego aktora Jerzego Zelnika. Słowo i muzykę dopełnia prezentacja multimedialna.

W piątek 18 października po Mszy św. o godz. 18,oo Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Doroty Spychalskiej.

W sobotę 19 października o godz. 17,oo różaniec z inscenizacjami w wykonaniu młodzieży a o godz. 18,oo Msza św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prof. Dr hab. Mirosław Gogolik.

W niedzielę 20 października o godz. 13,oo Mszy św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego transmitowanej na żywo przez TV POLONIA będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Tyrawa. W sobotę i niedzielę prosimy o udział poczty sztandarowe wszystkich duszpasterstw naszej parafii.

Do licznego udziału w tych uroczystościach i wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkich Parafian także kandydatów do bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Z tej okazji gościć będziemy ks. Witalija Kostiuka – wicerektora Seminarium Duchownego Redemptoris Mater w Winnicy na Ukrainie, który wygłosi do nas Słowo Boże i po Mszy św. będzie zbierał ofiary na rzecz Seminarium. Natomiast ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę – z racji Niedzieli Misyjnej będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Z racji przygotowań technicznych do Mszy św. telewizyjnej w przyszłą niedzielę nie będziemy śpiewać Godzinek o godz. 7,oo.

10. Przypominamy, że we wtorki i piątki o godz. 19,3o w Klubie „Emaus” odbywają się neokatechumenalne Katechezy Zwiastowania. Zapraszamy.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Na straszne czasy oni byli luksusem” – rozmowa z historykiem Pawłem Skibińskim o wzajemnych relacjach św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego; „Ustawili wszystkich przed kościołem” – o 80. Rocznicy rozstrzelania mieszkańców Fordonu przed kościołem św. Mikołaja; „Nie ma miejsca na wiarę light” – o Biegu Sztafetowym i Maratonie szlakiem Męczeńskiej Drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki; „Tragedia idealisty” – o politycznej drodze i niezłomności zmarłego niedawno Kornela Morawieckiego. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej rodziny parafialnej przekroczyli: śp. Danuta Werońska lat 89; Irena Pawlak lat 86; Wanda Płódowska lat 85 i Henryk Woźniak lat 88, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości i Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………..

13. Na umiejętność okazywania wdzięczności Bogu i ludziom przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski