Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 października 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 20 października 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIX Niedziela zwykła „C”

20 października 2019 roku.

1. Dzisiaj – w XXIX Niedzielę zwykłą - przeżywamy w całym Kościele Światową Niedzielę Misyjną. Chrystus zachęca nas do modlitwy pełnej wiary, pokory i ufności. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Misji i misjonarzy.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Witalijowi Kaszczukowi, wicerektorowi Seminarium Redemptoris Mater w Winnicy na Ukrainie za wygłoszone Słowo Boże, którego gościmy dzisiaj w ramach obchodów Niedzieli Misyjnej oraz Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Bóg zapłać za ofiary, które przy wyjściu z kościoła złożycie na potrzeby tego Seminarium.

3. W ramach obchodów 35 rocznicy Męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności, dzisiaj o godz. 13,oo uroczysta Msza św. w intencji rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki celebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Tyrawy, transmitowana przez Telewizję POLONIA. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. ucałowanie Relikwii Kapłana Męczennika za wiarę.

4. Przypominamy, że różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o oraz codziennie o 17,3o a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału w tej maryjnej modlitwie.

5. We wtorek 22 października po Mszy św. o godz. 7,oo w sklepiku będzie można składać rezerwacje Mszy św. na I półrocze 2020 roku. W pozostałe dni można to uczynić w Biurze Parafialnym.

6. We wtorek też przypada liturgiczna Uroczystość Św. Jana Pawła II w 41. Rocznicę Inauguracji Pontyfikatu. Podczas Mszy św. o godz. 18,oo poświęcenie ornatu ufundowanego przez Żywy Różaniec. Bóg zapłać za ten dar. Po Mszach św. ucałowanie Relikwii Krwi Świętego Papieża.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej modlitwy za naszych Zmarłych. Kartki z wypominkami za Zmarłych zarówno roczne jak i jednorazowe prosimy składać w Biurze Parafialnym.

8. W czwartek ks. Proboszcz udaje się z Pielgrzymką dziękczynną do Częstochowy za dar Nawiedzenia naszej diecezji przez Matkę Najświętszą. Zbiórka wyjeżdżających o godz. 9,4o przed Kościołem Nawiedzenia. Są jeszcze wolne miejsca. Gorąco zachęcamy do podjęcia pielgrzymiego trudu i okazania wdzięczności za wszelkie łaski otrzymywane od Matki Bożej.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I w czwartek 24 października. Rozpoczęcie udziałem w nabożeństwie różańcowym o godz. 17,3o, potem uczestnictwo we Mszy św. a po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa. Na spotkanie przynosimy dzienniczki i brakujące dokumenty.

10. W sobotę 26 października po Mszy św. o godz. 7,oo wyruszy z naszej świątyni Pielgrzymka Rowerowa do miejsc związanych z męczeńską śmiercią bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymkę kolejny raz organizuje Stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej „Rowerowa Brzoza”.

11. W sobotę 26 października w Zespole Szkół Nr 16 przy ul. Koronowskiej 74 w godz. 9,oo – 17,oo odbędzie się konferencja dla małżeństw „Razem jako zespół”. Koszt 60 zł. od pary ( w ramach kosztów obiad, poczęstunek kawowy i materiały). Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej diecezji. Natomiast wspólnota SYCHAR zaprasza na spotkanie w parafii pw. Św. Trójcy w czwartek 24 października o godz. 18,oo.

12. Zachęcamy do obejrzenia wystawy pt. „Aby wszyscy byli jedno” znajdującej się w Kościele Zasadniczym, która obrazuje 35 letnią historię istnienia i działania w Polsce Bractwa Oblatów Św. Brygidy.

13. W ramach akcji „Oczyść dom i świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy” firma Green Office Ecologic we wtorek 29 października organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu przeznaczony będzie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonym przez siostry Orionistki oraz na wsparcie placówek sióstr Pallotynek w Kamerunie. Zużyty sprzęt, baterie, akumulatory itp. przynosimy we wtorek 29 października i składujemy w miejscu kontenera na makulaturę. Prosimy, aby wcześniej tego sprzętu nie przynosić, tylko w wyznaczonym dniu i nie później niż do godz. 14,oo ponieważ najpóźniej o godz. 15,oo przyjedzie specjalna ekipa aby go zabrać. Szczegóły znajdują się na plakacie oraz ulotkach informacyjnych wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie wiem dokąd ta droga prowadzi” – rozmowa z ks. bpem Stefanem Osterem o tym, czy Kościół w Niemczech rzeczywiście dąży do rewolucyjnych zmian; „Czas do zmiany” – o znaczeniu wiosenno-jesiennego przesuwania zegarów; „Gawęda profesora” – o autobiografii znanego pisarza Normana Daviesa; „Znak pokoju” – o najnowszym filmie Jana Komasy pt. „Boże Ciało”; „Misja Tanzania” – o studenckiej pomocy duszpasterstwa akademickiego w Tanzanii. Zachęcamy do nabycia i lektury. Zachęcamy też do nabycia pięknych kalendarzy na przyszły rok poświęconych św. Janowi Pawłowi II w Jubileuszowym Roku Jego setnych urodzin.

15. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Klementyna Miłkowska lat 94; Krystyna Liber lat 70; Jadwiga Ratajczak lat 79; Leszek Knopik lat 71 i Ewa Koterska lat 73, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

16. Na wytrwałość w wierze i ufność w modlitwie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski