Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 27 października 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 27 października 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXX Niedziela zwykła „C”

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

27 października 2019 roku.

1. Dzisiaj – w XXX Niedzielę zwykłą przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy wszystkich, którzy swoją pracą, materialnym wsparciem i modlitwą przyczynili się do powstania tej świątyni. W ich intencji odprawimy różaniec o godz. 17,3o połączony z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Przypominamy, że jeszcze do czwartku odprawiamy nabożeństwa różańcowe o godz. 9,3o i 17,3o a różaniec dla dzieci o godz. 17,oo. Zapraszamy.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek 28 października. Rozpoczęcie udziałem w nabożeństwie różańcowym o godz. 17,3o i Mszy św. o godz. 18,oo. Obecność obowiązkowa. Tego dnia obchodzimy Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom życzymy wszelkiego dobra i obfitości Bożych łask.

4. Przypominamy też, że w ramach akcji „Oczyść dom i świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy” firma Green Office Ecologic we wtorek 29 października organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu przeznaczony będzie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonym przez siostry Orionistki oraz na wsparcie placówek sióstr Pallotynek w Kamerunie. Zużyty sprzęt, baterie, akumulatory itp. przynosimy we wtorek 29 października i składujemy w miejscu kontenera na makulaturę. Prosimy, aby wcześniej tego sprzętu nie przynosić, tylko w wyznaczonym dniu i nie później niż do godz. 14,oo ponieważ najpóźniej o godz. 15,oo przyjedzie specjalna ekipa aby go zabrać. Szczegóły znajdują się na plakacie.

5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13,oo i 20,oo. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Sama obecność na cmentarzu nie wystarczy. Tego dnia też przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. wieczorną. Ze względu na Uroczystość w piątek nie ma wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

6. W sobotę obchodzimy Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 procesja za Zmarłych. Nabożeństwo I sobotnie w łączności z Mszą św. o godz. 7,3o; wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 9,oo.

7. Kartki z wypominkami za Zmarłych można dzisiaj składać po Mszach św. w holu kościoła południowego, a w pozostałe dni w Biurze Parafialnym. Wypominki jednorazowe będziemy odmawiać o godz. 17,3o rozpoczynając 4 listopada.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami w sobotę 9 listopada w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych można zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do 7 listopada.

9. W sobotę 9 listopada Mszą św. o godz. 18,oo rozpoczniemy Renowację Misji Parafialnych, jako duchowe przygotowanie do Odpustu Parafialnego i podziękowanie Matce Najświętszej za otrzymane łaski podczas ubiegłorocznego Nawiedzenia. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Jednak już dzisiaj serdecznie zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i zapraszamy do licznego udziału w Renowacji Misji Świętych.

10. Ks. Witalij Kaszczuk serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Winnicy na Ukrainie. Ofiarowaliśmy ponad 6300 zł. Bóg zapłać!

11. W przyszłą niedzielę 3 listopada Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

12. Szpital Uniwersytecki im. Dra Jurasza prowadzi diagnostykę tętniaków aorty brzusznej. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kościół nie umarł!” – rozmowa z ks. Rene-Lucem o żywym Kościele we Francji; „Czas na poważną rozmowę” – pytanie o edukację seksualną w szkole nie powinno brzmieć „czy” ale „jak”; „Nie daj się zwyciężyć złu” i „Tylko nie płaczcie po mnie…”– o obchodach 35. Rocznicy Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego w naszym Sanktuarium. Zachęcamy do nabycia i lektury. Polecamy też kalendarze ścienne na przyszły rok, upamiętniające 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Stanisław Nowakowski lat 86; Teresa Kamińska lat 74; Czesław Wiewióra lat 74; Stanisław Oracki lat 76; Wiesława Jackowiak lat 65 i Krystyna Król lat 85, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

15. Na budowanie niezniszczalnej świątyni z naszych serc przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski