Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 listopada 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 10 listopada 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXII Niedziela zwykła „C”

10 listopada 2019 roku.

1. Dzisiaj – w XXXII Niedzielę zwykłą rozpoczynamy Renowację Misji Świętych, jako podziękowanie Matce Bożej za otrzymane łaski podczas ubiegłorocznego Nawiedzenia oraz duchowe przygotowanie do godnego przeżycia naszego parafialnego odpustu. Bardzo serdecznie witamy naszego misjonarza ks. Jerzego Gugałę – pallotyna i życzymy obfitych owoców misjonarskiego posiewu Bożego Słowa w naszych sercach. Szczegółowy plan Renowacji Misji Świętych został podany ubiegłej niedzieli i znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Gorąco zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Dzisiaj o godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. za Zmarłych w naszym Hospicjum a o godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki za naszych Zmarłych. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który dziś wspieramy naszą modlitwą.

2. Jutro, we wspomnienie św. Marcina – Biskupa, przypada 101 rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. jak w niedzielę w Kościele Zasadniczym. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na koncert naszego chóru, który rozpocznie się o godz. 10,oo, a zakończy po Mszy św. o godz. 10,15. Na Mszę św. o godz. 10,15 zapraszamy poczty sztandarowe duszpasterstw parafialnych. Po Mszy św. o godz. 18,oo nauka stanowa dla mężczyzn. W poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne. Nauka stanowa dla kobiet we wtorek po Mszy św. o godz. 18,oo.

3. We wtorek, we wspomnienie św. Jozafata – Biskupa i Męczennika, przeżywać będziemy Dzień Sakramentu Pojednania. Okazja do spowiedzi św. w godz. 7,oo – 8,3o; o godz. 10,oo i od godz. 17,oo. Msze św. w Kościele Zasadniczym.

4. W środę ostatni dzień Renowacji Misji Świętych, Dzień Odpustu Parafialnego. Msze św. w Kościele Zasadniczym. O godz. 10,oo Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych. Prosimy o umożliwienie naszym chorym udziału w tej Mszy św. Po Mszy św. przy krzyżu misyjnym modlitwy za naszych Zmarłych oraz poświęcenie tablic upamiętniających przeżyte Misje i ich Renowację. Suma Odpustowa o godz. 18,oo. W czasie tej Mszy św. księża z dekanatu odprawią Mszę św. w intencji śp. ks. Grzegorza Lewandowskiego. Na tę Mszę św. zapraszamy poczty sztandarowe duszpasterstw parafialnych. Ze względu na odpust w środę Biuro Parafialne będzie nieczynne. Solenizantom tego tygodnia na ręce księży Marcinów składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

5. Wypominki za Zmarłych odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w czwartek 14 listopada po Mszy św. o godz. 18,oo odbędzie się prelekcja dra Grzegorza Grzmot-Bilskiego pt. „Człowiek jest wolny. Koncepcja wolności w ujęciu bł. ks. J. Popiełuszki”. Serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. I w piątek 15 listopada. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Przynosimy uzupełnione dzienniczki.

8. Od 1 listopada w polskich kinach dostępny jest niezwykły film pt. „Nieplanowane”, który przedstawia historię nawrócenia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej w USA. Po 10 latach pracy, w wyniku braku personelu medycznego asystowała przy aborcji. To sprawiło, że zrozumiała czym naprawdę jest aborcja i diametralnie zmieniła swoją postawę. Warto ten film zobaczyć.

9. Zachęcamy do poparcia petycji do prezydenta Bydgoszczy w sprawie cofnięcia decyzji uniemożliwiającej dojazd do Bydgoskiej Katedry. Podpisy można składać w holu kościoła południowego oraz na stronie internetowej citizengo.org/pl/174972

10. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio organizuje zbiórkę dla bezdomnych, podopiecznych Sióstr Albertynek w Bydgoszczy. Potrzebna jest bielizna i ręczniki, mogą być używane ale w dobrym stanie. Prosimy też o środki czystości i higieny oraz jednorazowe golarki. Zbiórka tych materiałów odbędzie się w Klubie Emaus 18 listopada.

11. W przyszłą niedzielę 17 listopada o godz. 16,oo Msza św. dla rodziców i dzieci I Komunijnych. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej po Mszy św. o godz. 18,oo odbędzie się projekcja filmu pt. „Ostatnia droga” . Film w reż. Roberta Wichrowskiego opowiada o ostatnim dniu życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po projekcji rozmowa z autorem filmu prowadzona przez dra Dominika Wierskiego. Projekcja odbędzie się w Kościele Nawiedzenia, dlatego Msza św. o godz. 20,oo w przyszłą niedzielę będzie w Kościele Zasadniczym.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Pole bitwy o pamięć” i „Patriotyzm po katolicku” – na kanwie Święta Odzyskania Niepodległości; „Co katolik robi po wyjściu z kościoła” – praktyczne rozumienie katolickiej nauki społecznej; „Ojczyzna czy rodzina?” – rozmowa z Niną Majewską-Brown o paradoksach i dylematach moralnych czasów wojny. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty przekroczyli: śp. Konstancja Klimczak lat 91; Leszek Pik lat 63; Zbigniew Czyżewski lat 62; Krystyna Cieślewicz lat 75; Irena Pawlikowska lat 93 i Władysław Ulanowski lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………..

14. Na owocne przeżycie Renowacji Misji Świętych i pogłębienie wiary przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski