Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 listopada 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 24 listopada 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata „C”

24 listopada 2019 roku.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i Akt Poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy.

2. Caritas naszej diecezji organizuje akcję pomocy dla najbardziej potrzebujących pod nazwą „Torba miłosierdzia”. Z artykułów spożywczych proponujemy: cukier, kawę, herbatę, ryż, kaszę, konserwy, masło, margarynę, olej, słodycze itp. artykuły trwałe; z artykułów chemicznych można ofiarować środki piorące i środki czystości; można też przygotować nową bieliznę osobistą raz podkoszulki i skarpety. Artykułów chemicznych nie pakujemy razem z żywnością. Torby lub kartony z artykułami spożywczymi oraz chemicznymi przynosimy do zakrystii albo Biura Parafialnego. Bóg zapłać za pomoc najuboższym.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy prace przy wymianie zasłony obrazu M.B. Częstochowskiej w Kościele Nawiedzenia. Dlatego wszystkie Msze św. w tym tygodniu będą w Kościele Zasadniczym. Mamy nadzieję, że nowa zasłona w postaci Obrazu Nawiedzenia zostanie uruchomiona do 8 grudnia jako nasz prezent dla Matki Bożej na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W poniedziałek 24 listopada spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Są jeszcze wolne miejsca na Dzień Skupienia Rodziny Radia Maryja w Toruniu.

5. W środę przypada 9. Rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 8,oo i 10,oo.

6. W czwartek 28 listopada w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo zapraszamy do modlitwy w ramach przygotowań do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.

7. W sobotę przypada Święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia Bożych łask, opieki Maryi i wstawiennictwa św. Patrona.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń wysyłanych pocztą. Opłatki będzie można nabyć u naszych harcerzy oraz w Biurze Parafialnym. W jednym opakowaniu znajdują się 2 duże i 2 małe opłatki. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz świąteczny połączony z loterią fantową przygotowaną przez dzieci i rodziców ze scholi. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na potrzeby scholii. Podczas kiermaszu będzie można nabyć sianko wigilijne. Zachęcamy do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Rodzinną. Rozstrzygnięcie konkursu 22 grudnia, w IV Niedzielę Adwentu.

10. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca ze względu na prace przy obrazie, przenosimy na niedzielę 8 grudnia. Po Mszy św. o godz. 8,oo poświęcenie nowej zasłony – Obrazu Nawiedzenia św. Elżbiety, wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna Adoracja do godz. 14,oo.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień grudnia. Zachęcamy do nabycia.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Ciężka lat 76; Felicja Gahbler lat 88 i Marcin Szczepaniak lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

13. Na królowanie Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski