Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 15 grudnia 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 15 grudnia 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Adwentu „A”

15 grudnia 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu. Wsłuchani w głos adwentowego Proroka św. Jana Chrzciciela przygotujmy drogę dla przychodzącego Pana. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj Msza św. o godz. 20,oo będzie w Kościele Zasadniczym. Jeszcze dzisiaj można składać w zakrystii torby miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za każdy gest dobroci serca.

2. Przypominamy, że Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6,3o i dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 18,oo. Codziennie o godz. 6,10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Okazja do spowiedzi św. codziennie rano o godz. 6,3o i wieczorem od godz. 17,45.

3. We wtorek przypada 83. Rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Namiestniku Chrystusa na ziemi.

4. Przypominamy też, że poświęcone opłatki można nabywać u naszych harcerzy przed harcówką.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I z grupy ks. Rafała w poniedziałek a z grupy ks. Macieja w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

6. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18,oo ks. Biskup Jan Tyrawa poświęci sztandar Komandorii Kujawsko-Pomorskiej Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11,3o nasi harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, które zostało zapalone w Betlejem, w miejscu narodzin Chrystusa. W przyszłą niedzielę nie będzie możliwości zamówienia intencji Mszy św. w sklepiku.

8. Przypominamy, że Pasterkę odprawimy 24 grudnia o godz. 22,oo.

9. Informujemy, że tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy w piątek 27 grudnia od ul. Wojska Polskiego. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wołanie o wspólnotę” – rozmowa z ks. Arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim o Prymasie Tysiąclecia; „Mały człowiek spotyka śmierć” – rozmowa z Agnieszką Paczkowską o pretekstach do trudnych rozmów i o tym, jak być towarzyszem w żałobie; „Coś poszło nie tak” – o niepokojącym zjawisku fake newsów w internecie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Grochowska lat 67; Władysław Przybysz lat 79; Jarosław Przybył lat 81 i Genowefa Kunikowska lat 91, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……………

12. Na skuteczne przygotowywanie dróg dla przychodzącego Pana przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski