Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9 lutego 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 9 lutego 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela zwykła „A”

9 lutego 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan uświadamia nam, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłością świata. O godz. 10,15 Msza św. w intencji Sybiraków w 80. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przy Pomniku Sybiraków przed kościołem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz składane w inny sposób na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Scholastyki – dziewicy, a w piątek Święto świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

3. We wtorek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes już po raz XXVIII obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Korzystając z tej okazji apelujemy do naszych Parafian, aby zechcieli zostać Aniołami Dobroci wspierając nasze Hospicjum przekazaniem1% podatku na jego rzecz. Numer KRS znajduje się na banerach oraz na stronie internetowej parafii i Hospicjum. W Hospicjum można też uzyskać bezpłatną pomoc przy rozliczaniu PIT-ów.

4. Przypominamy, że we wtorek 11 lutego w parafii pw. św. Marka w Fordonie odbędzie się spotkanie z Abby Johnson – bohaterką filmu i książki „Nieplanowane”.

5. W piątek 14 lutego o godz. 20,oo w kościele pw. NSPJ na Placu Piastowskim Msza św. dla młodzieży o piękną miłość. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

6. Grupa modlitwy św. Ojca PIO informuje zainteresowanych, że w każdą III sobotę miesiąca (a więc już w najbliższą 15 lutego) o godz. 10,oo Msza św. i nabożeństwo ku czci Świętego w Kościele Nawiedzenia. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne w Klubie „Emaus”. Zapraszamy wszystkich czcicieli i sympatyków św. Ojca Pio.

7. Przypominamy, że 20 lutego o godz. 18,3o w kościele pw. Świętej Trójcy rozpoczynają się katechezy przedślubne dla narzeczonych.

8. W przyszłą niedzielę 16 lutego o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na obecność wszystkich dzieci i Rodziców.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Chorzy nie idą sami” – o problemach z jakimi borykają się opiekunowie ludzi chorych; „Niedziela symbolicznego światła” – o Dniu Życia Konsekrowanego przeżywanym w Bydgoszczy; „Nie trzeba przenosić gór” – o skutecznej pomocy osobom niewidomym. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Doliński lat 88; Czesław Chojnacki lat 92; Janina Socha lat 88; Wiesław Maćkowski lat 67; Aleksander Zyta lat 68 i Jerzy Schiller lat 86, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek….

11. Na wypełnianie chrześcijańskiego posłannictwa, aby być solą ziemi i światłem świata przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski