Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 16 lutego 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 16 lutego 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela zwykła „A”

16 lutego 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już VI Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan przypomina nam trudne wymagania Bożych przykazań, których wypełnianie jest powinnością każdego chrześcijanina. Dzisiaj o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na uczestnictwo wszystkich zainteresowanych. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Rafała we wtorek a z grupy ks. Macieja w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

3. Przypominamy, że zamawianie i rezerwowanie intencji mszalnych możliwe jest tylko w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania.

4. W piątek 21 lutego po Mszy św. o godz. 18,oo spotkanie Rodziny Radia Maryja w Sali Konferencyjnej na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

5. W sobotę przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Następcy św. Piotra papieżu Franciszku.

6. Przypominamy też o możliwości uzyskania pomocy w Hospicjum przy składaniu deklaracji podatkowych tzw. PIT-ów. Zachęcamy również do odpisywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu naszych podopiecznych mówimy Bóg zapłać!

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Franciszek nasz papież” – o obszernej rozmowie z Franciszkiem, którą przeprowadził włoski kapłan Luigi Maria Epicoco; „Wielkość uniewinnionego kardynała” – o uniewinnieniu kard. Philippe Barbarina; „Duchowość, która karmi się życiem” – rozmowa z bratem Sebastianem Marciszem, misjonarzem w Meksyku; „Dochodzić pełnej prawdy” – o obchodach 80. Rocznicy Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Longina Ziółkowska lat 66; Irena Sise lat 88; Jacek Budziak lat 56; Grzegorz Hellak lat 62 i Aleksandra Pierowska lat 91, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

9. Na wytrwałe i wierne wypełnianie naszych chrześcijańskich powinności przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski