Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1 marca 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 1 marca 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Wielkiego Postu „A”

1 marca 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę W. Postu. Chrystus Pan swoją postawą daje nam przykład, jak mamy postępować wobec pokus złego ducha. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się na chwilę osobistej modlitwy w intencji dobrego przeżycia tegorocznego Wielkiego Postu. O godz. 17,15 w Kościele Zasadniczym Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj też przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Niech nasza modlitwa w intencji tych, którzy oddali swoje życie za prawdziwie wolną i niepodległą Ojczyznę będzie najlepszym dowodem naszej wdzięczności, szacunku i pamięci.

3. W poniedziałek 2 marca Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

4. W środę obchodzimy Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Bożych łask, dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota marca. Godzina św. w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Nabożeństwo ku czci NMP w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o. Ze względu na I piątek Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16,3o a godz. 17,oo Msza św. I piątkowa w Kościele Zasadniczym. Droga Krzyżowa dla młodzieży w Kościele Nawiedzenia o godz. 19,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 7 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

7. W przyszłą niedzielę 8 marca obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na wsparcie projektów wskazanych przez misjonarzy. Dlatego ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium zbierać będziemy w III Niedzielę W. Postu tj. 15 marca.

8. W przyszłą niedzielę 8 marca w Kościele Zasadniczym o godz. 15,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

9. Przypominamy o możliwości odpisywania 1% podatku dochodowego i przeznaczeniu go na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za te ofiary jak również za złożone w Popielec na działalność hospicyjną w naszej diecezji.

10. W Popielec rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać u naszych harcerzy, a także w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Kartki oddajemy kapłanowi przy konfesjonale po spowiedzi św. lub ministrantowi po przyjęciu Komunii św. Kartek tych nie podrzucamy do konfesjonału i nie oddajemy na tacę.

11. Parafia nasza w dniach 6 – 9 czerwca organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego do Warszawy, a także do Zuzeli i Suchowoli – miejsc narodzin ks. Prymasa i bł. ks. Jerzego oraz do Stoczka Warmińskiego – pierwszego miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapisy w poniedziałek i we wtorek (2 i 3 marca) w Biurze Parafialnym w godz. 16,oo – 17,3o. Przynosimy dowód osobisty i zaliczkę 150 zł.

12. W sobotę 7 marca o godz. 19,3o Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej i Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zapraszają na Koncert Wielkopostny, podczas którego Orkiestra Symfoniczna wraz z chórami akademickimi z Bydgoszczy i Gdańska wykona Requiem W.A. Mozarta. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Duchowość puszczy i wsi” – rozmowa z Abpem Grzegorzem Rysiem o kulturze ludowej i jej wartościach; „Grzech pierworodny - i co dalej?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Po ojcowsku” – wspomnienia ks. Prałata Janusza Mnichowskiego, wieloletniego ojca duchownego kleryków w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie o Prymasie Tysiąclecia. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Elżbieta Kosińska lat 61; Marian Zaremba lat 80; Bronisław Sosnowski lat 93; Stanisława Wilczarska lat 79; Zbigniew Kikiewicz lat 96 i Eugeniusz Ermanowicz lat 88, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…..

15. Na skuteczne opieranie się pokusom złego ducha i owocne przeżywanie wielkopostnego nawrócenia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski