Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 8 marca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 8 marca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Wielkiego Postu „A”

8 marca 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Wraz z Apostołami udajemy się na Górę Przemienienia, aby ujrzeć Jezusa w blasku i chwale Jego Mocy. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla dzieci I Komunijnych i ich Rodziców. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako wsparcie Misyjnych Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. Dzisiaj wraz z najlepszymi życzeniami składamy dar modlitwy w intencji wszystkich kobiet, aby Maryja była dla nich przykładem i wzorem do naśladowania.

3. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w Kościele Zasadniczym dla wszystkich o godz. 9,3o i 17,3o; dla dzieci o godz. 17,oo a dla młodzieży w Kościele Nawiedzenia o godz. 19,oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek 13 marca przypada VII rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Ofiarujmy swoje modlitwy i udział w Drodze Krzyżowej w Jego intencji.

5. W sobotę 14 marca w godz. 10,oo-17,oo w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się konferencja: „Współczesne zagrożenia kulturowe, smartfon, pornografia, gender” zorganizowana przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy Rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wstęp wolny. Patronat na konferencją objął ks. Biskup Jan Tyrawa.

6. Egzamin kandydatów do bierzmowania: dziewczęta z grupy ks. Rafała w poniedziałek 9 marca a z grupy ks. Macieja w środę 11 marca o godz. 17,oo w Salce nr 2. Natomiast chłopcy z grupy ks. Rafała we wtorek 10 marca a z grupy ks. Macieja w piątek 13 marca o godz. 17,oo w Sali Konferencyjnej. Kandydaci, którzy nie mogą przyjść ze swoją grupą zgłoszą się do ks. Rafała w terminie innej grupy. Przynosimy dzienniczek do bierzmowania z opinią katechety, druk świadka bierzmowania oraz brakujące dokumenty. Obecność obowiązkowa.

7. Parafia nasza w dniach 6 – 9 czerwca organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego do Warszawy, a także do Zuzeli i Suchowoli – miejsc narodzin ks. Prymasa i bł. ks. Jerzego oraz do Stoczka Warmińskiego – pierwszego miejsca uwięzienia Prymasa Tysiąclecia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapisy we wtorek (10 marca) w Biurze Parafialnym w godz. 16,oo – 17,3o. Przynosimy dowód osobisty i zaliczkę 150 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Wielkopostny Dzień Skupienia Rodziny Radia Maryja odbędzie się w Toruniu 26 marca. Zapisy u ks. Rafała w zakrystii.

9. Informujemy, że nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy w dniach 21-25 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Profanacja czy prowokacja?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Ksiądz Zieja. Historia prawdziwa” – przed premierą filmu o niezwykłym kapłanie; „Niezamknięty rozdział” i „Gmina, która pamięta” – o obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy i Białych Błotach. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Marek Tobiś lat 52; Krystyna Szkic lat 61; Halina Fagas lat 81; Aleksandra Karczyńska lat 92; Zbigniew Reszka lat 60; Edward Cholewiński lat 88; Aleksandra Gawrońska lat 53; Janina Przewdziękowska lat 92; Leon Pawlikowski lat 94; Mariusz Górecki lat 58 i Henryk Cieśliński lat 77, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………..

12. Na wielkopostną przemianę naszych serc i sumień oraz szczere nawrócenie przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski