Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 15 marca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 15 marca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkiego Postu „A”

15 marca 2020 roku.

1. Dzisiaj już III Niedziela Wielkiego Postu. Razem z Samarytanką prosimy Chrystusa, by nas napoił wodą żywej wiary i obmył z wszelkiej przewiny. O godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 20,oo zostanie odprawiona w Kościele Zasadniczym. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. W związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem Msze św. w dniu dzisiejszym do godz. 13,oo włącznie będą odprawiane równocześnie w Kościele Zasadniczym i Kościele Nawiedzenia według grafiku wywieszonego na drzwiach kościoła. Po wszystkich Mszach św. śpiewać będziemy suplikacje modląc się o uchronienie nas od epidemii koronawirusa. Msze św. w dni powszednie będą w Kościele Nawiedzenia. Po Mszach św. o godz. 10,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje i modlitwy o ratunek przed epidemią koronawirusa. Zachęcamy do duchowego włączenia się do modlitw w tej intencji codziennym odmawianiem różańca, który w dni powszednie będziemy odmawiać w kaplicy naszych sióstr urszulanek o godz. 20,3o. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do zaleceń Sanepidu, zachowanie wzmożonych środków ostrożności i zasad higieny. Informujemy, że ławki w kościele i konfesjonały zostały zdesynfekowane. Kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii świętej zgodnie z zaleceniami Episkopatu poddają się rygorystycznym zasadom higieny przed udzielaniem Komunii św. Sposób przyjmowania Komunii św. pozostawiamy decyzji wiernych. W związku z zamknięciem szkół i placówek wychowawczych apelujemy do Rodziców, aby dopilnowali, by uczniowie pozostali w domach. Pamiętajmy, że nie jest to czas ferii i powinien być wykorzystany na indywidualną naukę i uzupełnienie braków w zdobywanej wiedzy. W piątek Droga Krzyżowa w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Czasowo zawieszamy indywidualne błogosławienie dzieci oraz uczczenie relikwii przez ucałowanie.

3. W związku z Komunikatem Rady Stałej KEP o dyspensie od udziału w niedzielnej Mszy św. w kościele dla osób, które czują się zagrożone zachorowaniem, podajemy do wiadomości, że niedzielne Msze św. są transmitowane w telewizji: w TVP1 o godz. 7,oo z Krakowa i o godz. 11,oo z Jasnej Góry oraz w TVP Polonia o godz. 13,oo. Polskie Radio Jedynka transmituje Mszę św. z Warszawy o godz. 9,oo.

4. Z wiarą w Bożą Opatrzność, rozumiejąc potrzebę nawrócenia i zintensyfikowania naszych modlitw, mimo zewnętrznych ograniczeń podejmujemy próbę przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji. Poprowadzi je ojciec Remigiusz Zmuda, Paulin z Torunia. Nauka wprowadzająca w sobotę 21 marca o godz. 18,oo. W niedzielę Msze św. z nauką ogólną wg zwykłego porządku. O godz. 16,oo Msza św. dla rodzin, które w minionym roku straciły swoich bliskich, szczególnie w naszym Hospicjum. O godz. 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ojca rekolekcjonisty. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo. We wtorek na godz. 10,oo zapraszamy osoby w podeszłym wieku. Będziemy się modlić za naszych chorych i cierpiących jednak bez udzielania Sakramentu Chorych. O godz. 18,oo zapraszamy małżonków. Podczas tej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wtorek jest dniem spowiedzi rekolekcyjnej. Okazja do spowiedzi św. z udziałem zaproszonych kapłanów będzie od godz. 8,oo do 10,3o i od godz. 17,oo do 18,3o. Prosimy wykorzystać tę okazję, gdyż ze względu na ograniczoną liczbę kapłanów w naszej parafii, nie będziemy mogli usłużyć w konfesjonale tak, jak to miało miejsce w latach poprzednich. W środę Dzień Świętości Życia i zakończenie rekolekcji. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

5. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie zgłosili się na egzamin w wyznaczonych terminach zgłoszą się do ks. Rafała w piątek 27 marca o godz. 17,oo. w Sali Konferencyjnej na plebanii.

6. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać w zakrystii lub Biurze Parafialnym w godz. urzędowania.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bóg kontra wirus” i „Komunia w czasach zarazy” ; „Siedem ran Kościoła, które opatruje Franciszek”; „Szacunek do wszystkich jest cechą świętych” – o Kard. Stefanie Wyszyńskim Jego ostatni sekretarz ks. dr Bronisław Piasecki; „Życiowe zadanie Karola Wojtyły” – o oddaniu św. Jana Pawła II kultowi Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury.

8. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Janusz Prusak lat 59; Tomasz Kwapich lat 43; Henryk Grotkowski lat 85 i Irena Szewczyk lat 82, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek……….

9. Na czerpanie wody życia, by zaspokoić duchowe pragnienia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski