Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 22 marca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 22 marca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkiego Postu „A”

22 marca 2020 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkiego Postu Chrystus pyta o naszą wiarę i pragnie nas uleczyć z duchowej ślepoty. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,15.

2. W związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem Msze św. w dniu dzisiejszym do godz. 13,oo włącznie będą odprawiane równocześnie w Kościele Zasadniczym i Kościele Nawiedzenia według grafiku wywieszonego na drzwiach kościoła. Po wszystkich Mszach św. śpiewać będziemy suplikacje modląc się o uchronienie nas od epidemii koronawirusa. Msze św. w dni powszednie będą w Kościele Nawiedzenia. Po Mszach św. o godz. 10,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje i modlitwy o ratunek przed epidemią koronawirusa. Zachęcamy do duchowego włączenia się do modlitw w tej intencji codziennym odmawianiem różańca, który w dni powszednie będziemy odmawiać w kaplicy naszych sióstr urszulanek o godz. 20,3o. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do zaleceń Sanepidu, zachowanie wzmożonych środków ostrożności i zasad higieny. Informujemy, że ławki w kościele i konfesjonały zostały zdesynfekowane. Kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii świętej zgodnie z zaleceniami Episkopatu poddają się rygorystycznym zasadom higieny przed udzielaniem Komunii św. Zalecamy przyjmować Komunię św. na rękę, jednak sposób przyjmowania Komunii św. pozostawiamy decyzji wiernych. W związku z zamknięciem szkół i placówek wychowawczych apelujemy do Rodziców, aby dopilnowali, by uczniowie pozostali w domach. Pamiętajmy, że nie jest to czas ferii i powinien być wykorzystany na indywidualną naukę i uzupełnienie braków w zdobywanej wiedzy. W piątek Droga Krzyżowa w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Czasowo zawieszamy indywidualne błogosławienie dzieci oraz uczczenie relikwii przez ucałowanie. Biuro Parafialne aż do odwołania czynne jest od poniedziałku do czwartku w godz. 16,oo-17,oo; w piątki i soboty w godz. 11,oo-12,oo. W Biurze Parafialnym załatwiamy tylko sprawy pogrzebowe oraz zarezerwowanych intencji mszalnych. Wszelkie inne sprawy oraz związane z wydawaniem dokumentów prosimy umawiać telefonicznie w godzinach urzędowania. Ze względów zagrożenia w poczekalni kancelarii parafialnej mogą przebywać tylko 2 osoby. W najbliższą środę 25 marca Biuro Parafialne będzie nieczynne.

3. W związku z Komunikatem Rady Stałej KEP o dyspensie od udziału w niedzielnej Mszy św. w kościele dla osób, które czują się zagrożone zachorowaniem, podajemy do wiadomości, że niedzielne Msze św. są transmitowane w telewizji: w TVP1 o godz. 7,oo z Krakowa i o godz. 11,oo z Jasnej Góry oraz w TVP Polonia o godz. 13,oo. Polskie Radio Jedynka transmituje Mszę św. z Warszawy o godz. 9,oo. Msze św. w dni powszednie TVP1 transmituje o godz. 7,oo a TVP3 o godz. 20,oo. Zachęcamy też do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo, którą transmituje Radio Maryja i TV TRWAM w intencji o oddalenie od nas pandemii koronawirusa.

4. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, po licznych konsultacjach z lekarzami, uwzględniając sugestie parafian, odwołujemy tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Zachęcamy naszych wiernych do osobistego, wewnętrznego przygotowania do godnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

5. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia przypada 16 rocznica powstania naszej Diecezji. Msze św. w Kościele Nawiedzenia o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo.

6. W sobotę przypada 16 rocznica ingresu ks. Biskupa Jana Tyrawy do naszej katedry. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Osobie i posłudze pasterskiej naszego Ordynariusza.

7. Kandydaci do bierzmowania, którzy jeszcze nie zdali egzaminu przed bierzmowaniem zgłoszą się indywidualnie do ks. Rafała po Świętach Wielkanocnych.

8. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu podczas każdej Mszy św.

9. Informujemy, że kontener na makulaturę zostanie podstawiony w poniedziałek 30 marca w godz. przedpołudniowych.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Urszula Hoffmann lat 92; Leokadia Dyrka lat 83; Ewa Wąsik lat 56; Zofia Siudowska lat 71; Halina Grabowska lat 82 i Władysław Szmyrgała lat 87, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………..

11. Na odzyskiwanie wzroku wiary i duchowe wzrastanie przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski