Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Niedziela Palmowa „A”

5 kwietnia 2020 roku.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Misterium Paschalnego. Ze względu na drastyczne ograniczenia sanitarne Msze św. w Kościele Nawiedzenia. W łączności z każdą Mszą św. z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o odsunięcie pandemii i śpiew suplikacji w tej intencji. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę nie będzie Gorzkich Żali ani Mszy św. o godz. 20,oo. Intencja z godz. 20,oo zostanie odprawiona o godz. 18,oo. Do wielkiej soboty włącznie obowiązuje zarządzenie ministra zdrowia ograniczające do 5 liczbę wiernych uczestniczących we Mszy św. Od Wielkanocy 12 kwietnia do odwołania we Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 50 wiernych. Prosimy o przestrzeganie tych zarządzeń. Przypominamy też, że ze względu na ograniczenia sanitarne Ks. biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. w kościele. Osoby korzystające z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem mediów.

2. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św., a wieczorem od godz. 17,3o. Osoby, które skorzystają ze spowiedzi św. niech udostępnią miejsce w kościele innym chętnym. Informujemy, że ławki i konfesjonały w kościele poddane zostały dezynfekcji.

3. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do czwartku w godz. 16,oo-17,oo a w Wielki Piątek od godz. 11,oo – 12,oo wyłącznie w sprawach pogrzebowych oraz zarezerwowanych intencji mszalnych. Inne sprawy prosimy uzgadniać telefonicznie w godz. urzędowania. W Wielką Sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne. Przypominamy też, że w poczekalni mogą przebywać tylko 2 osoby.

4. W Wielki Czwartek tylko jedna Msza św. – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo. Okazja do spowiedzi św. od godz. 10,oo – 12,oo; a wieczorem od godz. 17,3o oraz od godz. 20,oo – 21,oo. w Kościele Zasadniczym. Do godz. 21,oo możliwość osobistej modlitwy i indywidualnej adoracji Pana Jezusa w kościele.

5. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie ma Mszy św. i obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej o godz. 17,oo. Zachęcamy do skorzystania z Drogi Krzyżowej umieszczonej na naszej stronie internetowej przygotowanej przez młodzież. Okazja do spowiedzi św. od godz. 10,oo-12,oo oraz wieczorem od godz. 17,3o. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18,oo. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i możliwość indywidualnej adoracji przez całą noc. Będziemy wdzięczni, jeśli osoby odpowiedzialne z poszczególnych grup i duszpasterstw parafialnych będą chciały poprowadzić adorację w godzinach, w których w poprzednich latach przypadał czas ich adoracji. Okazja do spowiedzi św. od godz. 20,oo do północy.

6. Dyżur spowiedniczy w Wielką Sobotę od godz. 7,oo – 15,oo oraz od godz. 18,3o. Wigilia Paschalna o godz. 19,oo. Indywidualna adoracja do godz. 21.oo. Ze względu na ograniczenia sanitarne w tym roku nie będzie święcenia potraw. Błogosławieństwa stołu przed uroczystym śniadaniem wielkanocnym mogą dopełnić ojcowie rodzin. Obrzęd i tekst błogosławieństwa znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

7. We Wielkanoc Msza św. rezurekcyjna o godz. 7,oo. Pozostałe Msze św. o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 9,oo i 20,oo.

 

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Anna Pietrzyk lat 69; Halina Pawlisz lat 83; Zygmunt Kaźmierczak lat 78; Barbara Dalka lat 72; Bogusław Budka lat 87; Franciszek Skiba lat 83 i Bogdan Biniecki lat 75, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…

9. Na godne przeżycie tajemnic Wielkiego Tygodnia i przygotowanie do przeżywania Tajemnicy Paschalnej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski