Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 kwietnia 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 26 kwietnia 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkanocna „A”

26 kwietnia 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Wielkanocną. Razem z Apostołami rozpoznajemy Chrystusa przy łamaniu chleba. Dzisiaj też przypada XIV ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. W łączności z każdą Mszą św. śpiewamy suplikacje w intencji o deszcz oraz ustanie pandemii koronawirusa. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. W związku z pandemią koronawirusa informujemy, że w/g obowiązujących ograniczeń, w kościele wierni mogą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach w ilości 1 wierny na 15 m2 . Msze św. w dni powszednie będziemy więc odprawiać w Kościele Nawiedzenia, a w soboty wieczorem i w niedziele w Kościele Zasadniczym.

3. W środę przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora K-ła, Patronki Europy, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota maja. Okazja do spowiedzi św. rano podczas Mszy św., a wieczorem od godz. 17,45. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; a nabożeństwo ku czci NMP w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający za grzeszników i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. W sobotę 2 maja Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo będą w Kościele Zasadniczym, z tego względu, że liturgiczną Uroczystość NMP Królowej Polski w tym roku obchodzimy w sobotę.

5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będziemy odprawiać codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Ponadto uroczyste nabożeństwa majowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o.

6. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. planowaną na 10 i 17 maja przenosimy na 20 i 27 września, jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli w tym terminie ją przygotować i przeprowadzić. Bierzmowanie młodzieży zaplanowane na 7 maja zostaje przeniesione na późniejszy termin. Młodzież o nowym terminie zostanie powiadomiona w odpowiednim czasie.

7. Ze względu na sytuację personalną w naszej parafii, gdzie aktualnie posługuje 3 kapłanów, informujemy, że rezerwacje Mszy św. na lipiec, sierpień i wrzesień będziemy przyjmować telefonicznie w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania od poniedziałku 4 maja. W dni powszednie rezerwujemy Msze św. tylko na godz. 7,oo i 18,oo. W niedziele nie rezerwujemy Mszy św. koncelebrowanych.

8. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do czwartku w godz. 16,oo-17,oo; a w piątki i soboty w godz. 11,oo-12,oo.

9. Przypominamy też, że ze względu na pandemię koronawirusa odwołujemy wizytę w domach chorych w sobotę 2 maja.

10. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tego dnia świętujemy też 229. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na pandemię nie będzie miesięcznego spotkania Żywego Różańca. Zamówiona intencja mszalna zostanie odprawiona o godz. 11,3o.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie materialnie starają się wesprzeć funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Anna Malicka lat 68; Henryk Olszewski lat 97; Marlena Ciaciuch lat 46; Piotr Bagniewski lat 59; Jan Krzyżanowski lat 92 i Teresa Kuczyńska lat 83, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

13. Na rozpoznawanie Zmartwychwstałego Chrystusa w naszej codzienności przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski