meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne na 18 lutego 2024 roku.

Drukuj PDF

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Wielkiego Postu „B”

18 lutego 2024 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę Wielkiego Postu, słyszymy wezwanie Chrystusa Pana do nawrócenia i uwierzenia w Ewangelię. Dołóżmy wszelkich starań i wysiłku, by ten czas szczególnej łaski Bożej właściwie przeżyć i dobrze wykorzystać. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierana na tacę podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: w Kościele Nawiedzenia dzieci o godz. 16,3o a młodzież o godz. 19,oo; natomiast w Kościele Zasadniczym dorosłych o godz. 9,3o i 17,3o. Ze względu na Drogę Krzyżową Msze św. w piątki o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Z tego powodu piątkowe wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w Kościele Zasadniczym w godz. 16,3o-17,3o. Do godz. 17,oo Adoracja w ciszy, od godz. 17,oo modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej wielkopostnej modlitwy.

2. Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na działalność charytatywną diecezjalnej Caritas. Bóg zapłać za te ofiary.

3. Jutro 19 lutego w Kościele Zasadniczym o godz. 18,oo zapraszamy na uroczystą Mszę św. nowennową za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy prosić Bożą Opatrzność o poszanowanie prawa w naszej Ojczyźnie i uchronienie przed niepokojami i rozlewem krwi. Prosimy o udział pocztów sztandarowych parafialnych duszpasterstw. Mamy nadzieję na liczny udział w tej modlitwie w tak ważnych chwilach naszej historii.

4. W imieniu naszych podopiecznych z Hospicjum bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Popielec. Bóg zapłać za dobre serca.

5. Przypominamy o możliwości odpisywania 1,5% podatku dochodowego na nasze Hospicjum.

6. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Należy je oddać kapłanowi po spowiedzi św. w konfesjonale lub ministrantowi przystępując do Komunii św. Bardzo prosimy kartek nie wrzucać na tacę!

7. W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o piotrowej posłudze papieża Franciszka.

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes. Bóg zapłać.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Czas prawdy” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Rady dobrego biskupa” – sylwetka św. Franciszka Salezego; „Liturgia uczy pokory” – rozmowa z dominikaninem o. Tomaszem Grabowskim; „Nie oczekujemy Nic w zamian” – o misyjnej, duszpasterskiej i charytatywnej posłudze polskich pallotynów w Wenezueli. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Barbara Ott lat 74; Małgorzata Tymosiak lat 72; Onufry Głon lat 77 i Tadeusz Uchwat lat 78, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………………

11. Na owocny wysiłek wielkopostnego nawrócenia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski