meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne na 24 września 2023 roku.

Drukuj PDF

Ogłoszenia Parafialne – XXV Niedziela zwykła „A”

24 września 2023 roku .

1. Dzisiaj przeżywamy już XXV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan poucza nas, że w każdym momencie życia możemy otworzyć się i przyjąć łaskę zbawienia. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana; w czwartek wspomnienie św. Wacława – Męczennika; w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała a w sobotę wspomnienie św. Hieronima – kapłana i Doktora K-ła. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

3. W niedzielę rozpoczynamy różańcowy październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dorosłych o godz. 9,3o i 17,3o a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16,45. Różaniec w niedziele o godz. 17,3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji mądrości Polaków i wybranie do władzy ludzi, którym zależy na pomyślności naszej Ojczyzny. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo rozpocznie się kolejne spotkanie Żywego Różańca. Na to spotkanie zapraszamy też Rodziców Różańca za Dzieci.

4. Od października wznawia swoją działalność „Betlejemka” dla dzieci w domu sióstr. Zapraszamy chętne dzieci. Informacje u siostry Janiny.

5. Ze względu na różaniec Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Także wystawienie Najświętszego Sakramentu w październiku w piątki o godz. 17,oo będzie w Kościele Zasadniczym. Zakończenie Adoracji nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Pierwsi i ostatni” oraz „Zbyt hojny?” – zamyślenia na Słowem Bożym; „Po co kobiecie jej geniusz?” – rozmowa z kard. Grzegorzem Rysiem. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem – na każdy dzień października. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Urszulę Rohde lat 88; Alojzego Radkowskiego lat 72; Ryszarda Gółkowskiego lat 83; Zofię Lewandowską lat 84 i Jadwigę Frankowską lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

8. Na ochocze podejmowanie służby dla Królestwa Niebieskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski