Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne na 27 listopada 2022 roku.

Drukuj PDF

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Adwentu „A”

27 listopada 2022 roku.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie w Kościele Zasadniczym o godz. 6,3o. Od godz. 6,1o zapraszamy na śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych. Od dzisiaj panie z zespołu Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny: małe po 10 zł a duże po 18 zł. Nasi harcerze natomiast rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną i do świątecznych życzeń. Od dzisiaj z woli ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka codziennie w łączności z każdą Mszą św. będziemy odmawiać specjalną modlitwę w intencji naszej diecezji i o nowe powołania do służby Bożej. Teksty modlitwy zostały wyłożone w kościele.

2. Dzisiaj przypada 12 rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Msze św. w Jego intencji o godz. 11,3o i 18,oo. Zapraszamy do modlitwy.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Sali Konferencyjnej na plebanii spotkanie biblijne chętnych, którzy pragną pogłębić prawdę o pochodzeniu Chrystusa zawartą w Ewangelii. Zapraszamy.

4. W środę przypada Święto św. Andrzeja Apostoła a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – kapłana. Solenizantom życzymy łask Bożych w obfitości oraz opieki Maryi i orędownictwa świętych Patronów.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota grudnia. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. W piątek okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o. O godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem I piątkowym przed wieczorną Mszą św. Spowiedź św. dla młodzieży i dorosłych od godz. 17,3o. Ze względu na I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i dorosłych, Adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczorna Msza św. będą w Kościele Zasadniczym. W piątek o godz. 19,3o zapraszamy młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez zespół „Laudate”. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Roratami o godz. 6,3o. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w czwartek 1 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce katechetycznej. Natomiast w Sali Konferencyjnej na plebanii po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 3 grudnia w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych można zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. W sobotę 3 grudnia zapraszamy maturzystów na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do matury. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo a następnie spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii.

9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą II Niedzielę Adwentu – będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do skarbon z napisem „Jałmużna Postna” i „Na chleb św. Antoniego” przeznaczone są na cele charytatywne parafialnego Caritas; natomiast złożone do skarbony z napisem „Hospicjum” przeznaczone są na potrzeby naszego Hospicjum. Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych. Dzieci z „Betlejemki” przygotowały kartki świąteczne, piernikowe cudeńka i inne niespodzianki. Natomiast w ramach parafialnego kiermaszu panie z Caritas będą rozprowadzać książki religijne oraz przedostatnią płytę naszego księdza Wiesława zatytułowaną „Ciągle pytam” nagraną we współpracy z zespołem Skaldowie i Grzegorzem Turnauem.

11. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Adwentu. Rozpoczęcie Adoracji po Mszy św. o godz. 7,3o a zakończenie po Mszy św. o godz. 13,oo.

12. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie przeoczyć Przychodzącego” – rozważanie Słowa Bożego; „Nie ludzie wymyślili Kościół” – motywacje ludzi, którzy decydują się na odejście z Kościoła; „Skradzione Boże Narodzenie” – o komercjalizacji tych Świąt. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik 5 minut z Bogiem Na każdy dzień grudnia”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Janina Baranowska lat 89; Józef Bańkowski lat 91 i Włodzimierz Kozielewski lat 79, których z ks. Prałatem Romualdem Biniakiem i wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

15. Na owocna przygotowanie naszych serc na przyjście Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2022

Design & hosted by Paweł Lewandowski