meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne PGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 23.07.2023 R

PGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 23.07.2023 R

Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela zwykła „A”

23 lipca 2023 roku

1. Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą. Chrystus poucza nas, że Bóg cierpliwie czeka do czasu żniwa, aby nasze życie przyniosło dobre i obfite plony.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Gości przybyłych do naszej parafii na wakacyjny i urlopowy wypoczynek. Życzymy miłego pobytu oraz radosnych chwil.

3. W tym tygodniu obchodzimy: W poniedziałek wspomnienie św. Kingi – dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa. W tym dniu przypada dzień imienin naszego Pasterza ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy o naszym Biskupie i wszystkich, którzy razem z Nim obchodzą swoje imieniny. Życzymy, aby św. Krzysztof orędował na nimi i wypraszał wszelkie potrzebne łaski. We środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
W sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Wszystkim Solenizantom
i Solenizantkom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz orędownictwa św. Patronów.

4. W środę 2 sierpnia wzorem ubiegłych lat w godzinach przedpołudniowych gościć będziemy pielgrzymów na Jasną Górę z XXXVIII Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki, których podejmiemy posiłkiem. Wszystkich, którzy pragną mieć swój udział
w ugoszczeniu pielgrzymów prosimy o złożenie swojej ofiary do skarbony przy ołtarzu. Jeśli ktoś pragnie ofiarować wodę mineralną lub owoce (np. arbuzy, banany, pomidory) może to uczynić we wtorek 1 sierpnia od godz. 16:00 w holu kościoła przy salce katechetycznej nr 2.

5. Przypominamy, że w dni powszednie podczas wakacji nie ma Mszy św.
o godz. 10:00

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności: śp. Zofia Łastowska lat 86 oraz Halina Bagniewska lat 76 które ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

8. Na wytrwałe dawanie świadectwa o Chrystusowej Prawdzie zasianej w nasze serca przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

wz. Proboszcza

ks. Krzysztof Kwaśniewicz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski