meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne – XVII Niedziela zwykła „A”

30  lipca 2023 roku

1. Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą. Chrystus poucza nas, że Królestwo Niebieskie jako wartościowy skarb i drogocenna perła warte jest wszelkiego starania
i wysiłku, aby je zdobyć.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Gości przybyłych do naszej parafii na wakacyjny i urlopowy wypoczynek. Życzymy miłego pobytu oraz radosnych chwil.

3. W tym tygodniu obchodzimy: W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – kapłana; we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – Biskupa
i Doktora K-ła; w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz orędownictwa św. Patronów.

4. W środę 2 sierpnia wzorem ubiegłych lat w godzinach przedpołudniowych gościć będziemy pielgrzymów na Jasną Górę z XXXVIII Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki, których podejmiemy posiłkiem. Wszystkich, którzy pragną mieć swój udział
w ugoszczeniu pielgrzymów prosimy o złożenie swojej ofiary do skarbony przy ołtarzu. Jeśli ktoś pragnie ofiarować wodę mineralną lub owoce może to uczynić we wtorek 1 sierpnia od godz. 16:00 w holu kościoła przy salce katechetycznej nr 2.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota sierpnia. We czwartek Godzina święta i modlitwy w intencji powołań w łączności z wieczorną Mszą św.
W piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7:00 oraz na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorną, nabożeństwo ku czci NSPJ.
W tym dniu od 17:00 w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od 16:30, a dla wszystkich od godz. 17:30 oraz podczas Mszy św. w Kościele Nawiedzenia. W sobotę nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników oraz indywidualna Adoracja. Zakończenie przed Mszą św. o godz. 8:00.

6. Przypominamy, że w dni powszednie podczas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 10:00

7. We wtorek 1 sierpnia przypada 79. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bohaterskim i krwawym zrywie Polaków w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę. Prosimy o wywieszenie flag narodowych,

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień sierpnia.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności: śp. Lech Łata lat 83; Krystyna Peplińska lat 77; Rafał Popielarz lat 61 oraz Aleksy Wróblewski lat 82 które ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

10. Na owocne zdobywanie skarbu Królestwa Niebieskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

wz. Proboszcza

ks. Krzysztof Kwaśniewicz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski