meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 listopada 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 5 listopada 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXI Niedziela zwykła „A”

5 listopada 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXI Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan w Ewangelii św. uczy nas prawdziwej pokory. Dziś przypada XXXV rocznica święceń biskupich Biskupa Seniora naszej diecezji ks. Biskupa Jana Tyrawy. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji Ks. biskupa Jana. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ks. Biskupa Jana Tyrawy.

2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Różaniec z wypominkami jednorazowymi odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek przypada Święto Rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i Doktora K-ła a w sobotę wspomnienie św. Marcina – Biskupa. Wszystkim Solenizantom na ręce ks. Marcina składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

4. W sobotę też przypada 105. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 w intencji Ojczyzny oraz o godz. 18,oo. Po Mszy św. o godz. 10,15 nasz chór parafialny zaprasza na krótki koncert pieśni patriotycznej i do wspólnego śpiewania.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Liczymy na udział wszystkich dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich Rodziców.

6. Nasz parafialny odpust przypada w przyszły poniedziałek 13 listopada. Sumie odpustowej o godz. 18,oo będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Tomasz Cyl – Wikariusz Generalny naszej diecezji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe oraz wszystkich Parafian do licznego udziału i wspólnej modlitwy. Jest to rodzinne święto naszej parafialnej wspólnoty.

7. Pragniemy poinformować naszych Drogich Parafian, że ze względu na zmniejszoną obsadę księży pracujących w naszej parafii, tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca listopada w zakrystii lub Biurze Parafialnym zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Któż jak Bóg” i „Chrześcijaństwo to relacja” – rozmyślanie nad Słowem Bożym; „Uczcie się kochać” i „Harcerka Wandzia” – sylwetka zmarłej prof. Wandy Półtawskiej; „Wyraźny spadek” – problem zmniejszającej się liczby kandydatów do kapłaństwa w naszej Ojczyźnie; „Ulmowie uczą miłości” – wprowadzenie Relikwii błogosławionych z Markowej do Sanktuarium św. Rity w Bydgoszczy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. Na umiejętność zajmowania właściwego dla nas miejsca w codziennym życiu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski