meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 12 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne na 12 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXII Niedziela zwykła „A”

12 listopada 2023 roku.

1. Dzisiaj – w XXXII Niedzielę zwykłą przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszego ks. Biskupa, który jutro obchodzi drugą rocznicę ingresu do katedry.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium, szczególnie na zamówione konfesjonały dla osób słabo słyszących.

3. Jutro w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci naszych Patronów: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Polskich Braci Męczenników. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo. Suma Odpustowa o godz. 18,oo pod przewodnictwem ks. kanonika Tomasza Cyla – Wikariusza Generalnego Diecezji Bydgoskiej, który wygłosi też Słowo Boże. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy poczty sztandarowe i wszystkich Parafian. Tego dnia modlimy się w intencji Pasterza naszej Diecezji ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w drugą rocznicę Jego ingresu do katedry. Ze względu na odpust w poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

4. We wtorek 14 listopada o godz. 19,oo w Klubie „Emaus” odbędzie się kolejne spotkanie w ramach katechezy sakramentalnej. Serdecznie zapraszamy młodzież licealną i studentów.

5. W piątek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy, a w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – Dziewicy i Męczennicy. Solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask w obfitości, orędownictwa św. Patronek oraz wszelkiej pomyślności w drodze do świętości. W piątek w Kościele Nawiedzenia o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ostatnie wypominki jednorazowe za Zmarłych na zakończenie Adoracji o godz. 17,3o. Wypominki za Zmarłych w tym tygodniu do piątku o godz. 9,3o i 17,3o. Wypominek nie będzie w poniedziałek o godz. 17,3o. Wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. W sobotę 18 listopada spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w Kościele Nawiedzenia: o godz. 13,oo dziewczęta a o godz. 14,oo chłopcy. O godz. 18.,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z udziałem młodzieży na zakończenie Diecezjalnego Dnia Młodych. Rozpoczęcie Dnia Młodych w Hali „Chemika” o godz. 15,oo. Serdecznie zapraszamy.

7. Rekolekcje ewangelizacyjne w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy w dniach 18 – 23 listopada poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz z ekipą z Koszalina. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na święta dla potrzebujących. Od poniedziałku do piątku kosz wystawiony będzie w Kościele Nawiedzenia a w soboty i niedziele w Kościele Zasadniczym. Prosimy o trwałe artykuły spożywcze z ważną datą przydatności do spożycia. Paczki będą wydawane 14 i 21 grudnia.

9. Pragniemy poinformować naszych Drogich Parafian, że ze względu na zmniejszoną obsadę księży pracujących w naszej parafii, tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca listopada w zakrystii lub Biurze Parafialnym zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Więcej niż dobry początek” i „Zbawienna mądrość” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Co zrobiliśmy z naszym patriotyzmem” oraz „Przynależność i poczucie sensu” – patriotyzm wczoraj i dziś; „Szkoła bezsensu” – zapowiedzi wyprowadzenia religii ze szkół; „Piękno i charyzma” – postać św. Matki Teresy z Kalkuty. Do nabycia jest także najnowszy miesięcznik „LIST do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wacław Samczyński lat 73 i Halina Szwarc lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……………

12. Na czujne wyczekiwanie nadejścia Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski