meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 listopada 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 19 listopada 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXIII Niedziela zwykła „A”

19 listopada 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedzielę zwykłą – przedostatnią Roku Kościelnego. W Ewangelii św. Pan Jezus zachęca nas do rozwijania i pomnażania otrzymanych talentów i zdolności. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – kapłana; we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP; w środę wspomnienie św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej; w czwartek Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła, a w piątek wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy - Męczenników. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, a naszym organistom i chórzystom życzymy wszelkiej pomyślności przez przyczynę św. Cecylii. Serdecznie dziękujemy Wam za piękny koncert pieśni patriotycznych w Święto Odzyskania Niepodległości i ubogacenie liturgii Sumy Odpustowej. Bóg zapłać!

3. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia, a w soboty i niedziele w Kościele Zasadniczym będzie wystawiony kosz na trwałe artykuły spożywcze z ważną datą przydatności do spożycia. Paczki będą wydawane 14 i 21 grudnia. Bóg zapłać za złożone dary serca.

4. Ze względu na przypadającą w czwartek Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła Msze św. w czwartek będą w Kościele Zasadniczym.

5. Przypominamy, że ze względu na zmniejszoną obsadę księży pracujących w naszej parafii, tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca listopada w zakrystii lub Biurze Parafialnym zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu. litania do NSPJ i Akt Poświęcenia Jezusowi Chrystusowi rodziny ludzkiej. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o nastąpi przyjęcie do scholi nowych członków, a po Mszy św. koncert piosenek religijnych w wykonaniu naszej scholi. Serdecznie zapraszamy.

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać m.in.: „Małoduszności mówimy NIE” i „Każdemu według zdolności” – rozważanie Słowa Bożego; „Ministranci pilnie potrzebni” – problem braku chętnych do służby przy ołtarzu; „(Bez)imienne statystyki” – o wypadkach na polskich drogach; „Czego potrzebują ubodzy?” – rozmowa z ks. Andrzejem Augustyńskim, misjonarzem św. Wincentego a Paulo. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Lech Nosowicz lat 69; Ireneusz Nowak lat 61; Władysława Walecka lat 86; Jan Litwin lat 90; Eugeniusz Mączewski lat 81 i Grzegorz Mięsikowski lat 71, nasz były kościelny, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 listopada o godz. 12,oo na Cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej. Wszystkich naszych Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………..

9. Na współpracę z Bożą łaską i pomoc w rozwijaniu otrzymanych życiowych talentów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski