meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 listopada 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 26 listopada 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata „A”

26 listopada 2023 roku.

1. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o przyjęcie nowych członków do scholi parafialnej, a po Mszy św. Koncert piosenek religijnych w wykonaniu naszej scholi. Zapraszamy. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj rozprowadzanie świec adwentowych w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże świece na stół wigilijny w cenie 20 zł. a małe po 10,zł. Trwa jeszcze akcja zbierania żywności na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

3. W poniedziałek 27 listopada przypada 13. rocznica śmierci ks. prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 10,oo.

4. W czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła. Obchodzącym swoje Imieniny życzymy wielu Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności za przyczyną św. Patrona.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota grudnia. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 18,oo. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

6. Okazja do spowiedzi św. I piątkowej: w Kościele Nawiedzenia podczas Mszy św. porannych; a w Kościele Zasadniczym od godz. 16,3o dla dzieci i od 17,3o dla wszystkich. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie I I piątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19,15 młodzież i zespół „Laudate” zapraszają chętnych na Wieczór Uwielbienia w Kościele Nawiedzenia.

7. Przypominamy, że ze względu na zmniejszoną obsadę księży pracujących w naszej parafii, tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę planujemy odbyć w taki sposób, by dotrzeć do wszystkich oczekujących na wspólną modlitwę w rodzinie i błogosławieństwo kapłana. Dlatego prosimy, aby do końca listopada w zakrystii lub Biurze Parafialnym zgłaszać gotowość przyjęcia kolędy w swoim domu. Na tej podstawie ustalimy terminy i szczegółowy program wizyt duszpasterskich, który przekażemy zainteresowanym rodzinom.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w domach z sakramentami św. w sobotę 2 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Za względu na zmniejszoną obsadę księży będzie to już wizyta przedświąteczna. Dlatego nowych chętnych, także jednorazowych prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. Wzorem lat ubiegłych u naszych harcerzy będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Król od najmniejszych” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Innego Królestwa nie będzie” – obecność Królestwa Bożego na ziemi to nie przyszłość związana z nadejściem końca czasów; „Życie nigdy nie było tak trudne” – o warunkach egzystencji i możliwości materialnego wsparcia rodzin w Syrii, Strefie Gazy, Kurdystanie czy Libanie; „Dyskusja” nad listem Arcybiskupa S. Gądeckiego” – felieton red. Piotra Zaremby; „Polskie ślady w berlińskiej katedrze”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Wiesława Zawadzkiego lat 86; Irenę Palacz lat 88; Marię Kempińską lat 79; Helenę Jaszkowską lat 89; Krzysztofa Tobolewskiego lat 65; Barbarę Jankowską lat 88; Genowefę Gruchot lat 79; Marka Stranca lat 67 i Wiesława Rosińskiego lat 68, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………….

12. Na królowanie Chrystusa w naszym życiu i w naszych sercach przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski