meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 3 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Adwentu „B”

3 grudnia 2023 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu – rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent – to czas radosnego przygotowania i oczekiwania na przyjście Pana. Po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę modlitwy o dobre przeżycie Adwentu. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii można zgłosić chęć przyjęcia w domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym.

2. Parafialny Zespół Caritas z udziałem młodzieży w ramach Akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” prowadzi sprzedaż świec adwentowych na stół wigilijny. Zachęcamy też do skorzystania z kiermaszu książek i ozdób świątecznych.

3. Od dzisiaj u naszych harcerzy można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń.

4. W czasie Adwentu codziennie w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty w Kościele Zasadniczym o godz. 6,3o. Do wspólnej modlitwy ku czci Matki Najświętszej zapraszamy dorosłych, młodzież – szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z lampionami.

5. Od poniedziałku do piątku przy kościele w stałym miejscu będzie podstawiony kontener na makulaturę. Robiąc przedświąteczne porządki możemy wesprzeć naszych polskich misjonarzy.

6. We wtorek 5 grudnia zapraszamy maturzystów na Mszę św. o godz. 18,oo w ramach duchowego przygotowania do egzaminu dojrzałości. Po Mszy św. spotkanie w Sali Konferencyjnej.

7. W środę obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja – Biskupa.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek grudnia. Godzina święta i modlitwy w intencji powołań w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo.

9. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12,oo zapraszamy na Godzinę Łaski w Kościele Nawiedzenia. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Od godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Litanią Loretańską przed wieczorną Mszą św.

10. Spowiedź adwentowa kandydatów do bierzmowania ze Szkół Ponadpodstawowych w Kościele Nawiedzenia: dziewczęta w sobotę 9.12. a chłopcy w sobotę 16.12. o godz. 13,oo. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w sobotę 9 grudnia: dziewczęta o godz. 15,oo a chłopcy o godz. 15,3o w Kościele Nawiedzenia.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie medalików. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na obecność wszystkich dzieci i Rodziców. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na zamówione konfesjonały dla osób słabo słyszących. Jest ogromna nadzieja, że konfesjonał w Kościele Nawiedzenia pojawi się jeszcze w tym roku. Tego dnia do puszek będziemy zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Człowieku, ufam tobie” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Obecny! Jestem w Kościele i w kościele” – co znaczy uczestnictwo we wspólnocie Kościoła?; „Modlitwa – arcydzieło” – czym jest Modlitwa Pańska?; „Święty Graal sztucznej krwi” – o współczesnych wyzwaniach krwiodawstwa. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Irena Zajkowska lat 86; Mirosława Ruda lat 86; Anna Wachowiak lat 75; Lidia Makowska lat 91; Zofia Skonieczna lat 86; Irena Bartz lat 82; Henryk Szymański lat 86 i Wanda Lakner lat 85, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……

14. Na owocne przygotowanie naszych serc na spotkanie z przychodzącym Panem przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski