meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Paraialne na 10 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Paraialne na 10 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Adwentu „B”

10 grudnia 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. W Ewangelii św. prorok Izajasz zachęca nas, abyśmy wyprostowali nasze życiowe ścieżki i w ten sposób przygotowali drogę przychodzącemu Panu. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie kosztów zamówionych konfesjonałów dla osób słabo słyszących oraz za ofiary złożone do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Parafialny Zespół Caritas z udziałem młodzieży w ramach Akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” prowadzi sprzedaż świec adwentowych na stół wigilijny. Zachęcamy też do skorzystania z kiermaszu książek i ozdób świątecznych.

4. U naszych harcerzy można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń.

5. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci. Zapraszamy też na kiermasz świąteczny przygotowany przez dzieci z „Betlejemki” i seniorów. Dochód przeznaczony będzie na wycieczkę tych dzieci.

6. W czasie Adwentu codziennie w dni powszednie odprawiamy Roraty w Kościele Zasadniczym o godz. 6,3o. Do wspólnej modlitwy ku czci Matki Najświętszej zapraszamy dorosłych, młodzież – szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z lampionami. Od godz. 6,10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7. W środę przypada wspomnienie św. Łucji – dziewicy i Męczennicy; 42. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego; w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i Doktora K-ła; dzień Imienin ks. Biskupa Jana, seniora naszej diecezji. Obchodzącym swoje Imieniny życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Maryi i orędownictwa św. Patronów.

8. W każdy III czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18,oo na Mszę św. i Nowennę do św. Urszuli Ledóchowskiej. Podczas nowenny będą czytane prośby i podziękowania kierowane do Boga za wstawiennictwem św. Urszuli. Można je składać do skrzynki na stoliku w Kościele Nawiedzenia.

9. W sobotę 16 grudnia o godz. 13,oo w Kościele Nawiedzenia spowiedź adwentowa dla chłopców, kandydatów do bierzmowania ze Szkół ponadpodstawowych. W przyszłą sobotę 16 grudnia i w niedzielę 17 grudnia członkowie Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze - cegiełki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalne), które ma pod opieką rodziny oczekujące narodzin dziecka śmiertelnie chorego. Koszt kalendarza wynosi 50 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

10. W przyszłą niedzielę 17 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11,3o nasi harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, ogień zapalony w Betlejem, w miejscu narodzenia Pana Jezusa. Od przyszłej niedzieli przez cały tydzień można będzie poświęcony ogień zabierać do swych domów.

11. Przypominamy, że w Wigilię, która w tym roku przypada w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18,oo i 20,oo. Uroczystą Pasterkę odprawimy o godz. 22,oo. O 21,3o nasz chór parafialny zaprasza na Koncert Kolęd przed Pasterką.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Więcej Janów” – rozważanie Słowa Bożego; „Biorę udział!” – o religijności Polaków; „Katoliccy księża na celowniku” – o sytuacji księży na Białorusi; „Naprawia to, co zepsuła Ewa” – dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcamy do nabycia i adwentowej lektury religijnej.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Zych lat 78; Marian Drapiński lat 86; Danuta Rękawik lat 67; Stefan Jaszkowski lat 94; Marianna Goralewska lat 82; Mieczysław Sobczyński lat 80; Marceli Rościszewski lat 74 i Albin Dziubich lat 72, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

14. Na adwentowe prostowanie ścieżek naszej codzienności przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski