meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 17 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 17 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Adwentu „B”

17 grudnia 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości, że Pan blisko jest. Św. Jan Chrzciciel wskazuje na bliskość Mesjasza, który pełen mocy przychodzi do nas. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o nasi harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, ogień poświęcony w miejscu Narodzenia Syna Bożego. Światło to przez cały tydzień możemy zabierać do swoich domów, aby nam towarzyszyło podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dobrego przeżycia nadchodzących Świąt.

2. Przypominamy, że Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6,3o w Kościele Zasadniczym. Od godz. 6,1o śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu podczas Rorat w Kościele Zasadniczym, a podczas Mszy św. o godz. 8,oo i 10,oo w Kościele Nawiedzenia oraz od godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym. Ze względu na spowiedź św. wieczorne Msze św. w tym tygodniu będą w Kościele Zasadniczym.

4. Panie z Zespołu Caritas serdecznie dziękują za otwarte serca i hojne dary żywnościowe dla potrzebujących. Bóg zapłać! W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze nabyć świece Caritas a także zakupić książki religijne na świąteczne prezenty. Bóg zapłać również za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń można nabyć u naszych harcerzy.

6. We wtorek 19 grudnia Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Bractwa Ochotników Cierpienia. Po Mszy św. dalsza część spotkania w Klubie „Emaus”. O godz. 18,oo zapraszamy na Mszę św. o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. dr Paweł Hoppe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W ramach przygotowań do 40. Rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki od stycznia rozpoczynamy Nowennę o Jego rychłą kanonizację. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego 19 dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18,oo wraz z rozważaniem Jego duchowego testamentu.

8. Przypominamy, że w Wigilię, która w tym roku przypada w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18,oo i 20,oo. Uroczystą Pasterkę odprawimy o godz. 22,oo. O 21,3o nasz chór parafialny zaprasza na Koncert Kolęd przed Pasterką.

9. W niedzielę 31 grudnia – w Święto Świętej Rodziny – podczas Mszy św. o godz. 13,oo nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a po Mszy św. błogosławieństwo małżonków. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie małżeństwa, natomiast Jubilaci obchodzący rocznice: 25; 50; 55; 60 i inne mogą otrzymać imienne błogosławieństwo. W tym celu do 28 grudnia prosimy to zgłosić w zakrystii podając na kartce imiona, nazwisko, datę ślubu oraz nr telefonu.

10. Biuro Pielgrzymkowe „Frater” organizuje w kwietniu Dziękczynną Pielgrzymkę do Włoch z okazji 20 lecia naszej diecezji. Do wyboru są 2 wersje samolotowe i jedna autokarowa. Szczegóły znajdują się na plakatach. Serdecznie zachęcamy. Zgłoszenia chętnych na dany wariant pielgrzymkowy będziemy przyjmować po Nowym Roku.

11. Odwiedziny duszpasterskie rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana po kolędzie rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowani zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie kolędy. Informujemy także, że w związku z kolędą w styczniu nie będzie piątkowych Adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast we wszystkie niedziele stycznia będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7,3o a zakończy po Mszy św. o godz. 13,oo. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. W te niedziele o godz. 10,15 odprawimy Msze św. w ich intencji. Harmonogram tych Mszy św. i niedzielnych Adoracji podamy w niedzielę 31 grudnia. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kto ty jesteś?” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Współdziałanie, współtworzenie” – uczestnictwo we wspólnocie Kościoła; „Pacjent papież” – jaki jest stan zdrowia i samopoczucie papież Franciszka; „Radość w ciemności” – istota adwentowego wezwania do radości; „Mój profesor Wojtyła” – wspomnienia o Janie Pawle II, gdy był wykładowcą na KUL. Polecamy też najnowszy numer „Listu do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej parafialnej wspólnoty: śp. Helena Stawińska lat 89; Andrzej Barciszewski lat 75; Jan Janik lat 83 i Franciszek Czajkowski lat 97, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………….

14. Na otwieranie naszych serc dla przychodzącego Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski