meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 24 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Adwentu „B”

Wigilia Bożego Narodzenia

24 grudnia 2023 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Adwentu przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Ze względu na Wigilię nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 18,oo i 20,oo. Betlejemskie Światło Pokoju możemy dzisiaj zabierać do swoich domów do godz. 14,oo. Poświęcone opłatki można jeszcze otrzymać u naszych harcerzy lub w zakrystii. Zasiadając do wigilijnego stołu pamiętajmy, by zostawić przy nim wolne miejsce, jako znak otwartości na przyjęcie Chrystusa obecnego w drugim człowieku. Niech wspólny posiłek poprzedzi odczytanie fragmentu Ewangelii św. o Narodzeniu Chrystusa, złożenie sobie życzeń i przełamanie się opłatkiem oraz zaśpiewanie kolędy. Później udajmy się całą rodziną do kościoła by uczestniczyć w Pasterce.

2. Dzisiaj o godz. 21,3o nasz chór parafialny zaprasza na Koncert Kolęd przed Pasterką. O godz. 22,oo uroczysta Pasterka. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia. Bóg zapłać za ofiary złożone na ren cel. Przy żłóbku zostanie wyłożona księga, w której swoje świadectwa mogą złożyć ci, którzy podjęli się adopcji dziecka poczętego.

3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9,oo, 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo !

4. We wtorek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, diakona, Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. Ofiary zbierane na tacę w II Święto będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i katolickich uczelni naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.

5. W niedzielę 31 grudnia w Święto Świętej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 13,oo zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusze 25; 50; 55; 60- lecia i inne rocznice małżeństwa mogą otrzymać imienne błogosławieństwo. Należy to zgłosić w zakrystii do 28 grudnia podając imiona i nazwisko Jubilatów oraz datę zawarcia małżeństwa; można też podać nr telefonu. Po Mszy św. błogosławieństwo par małżeńskich uczestniczących w tej Mszy św. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich małżonków.

6. Informujemy, że wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy 2 stycznia przyszłego roku. Zaczniemy kolędowanie od ulic: Śliwińskiego, Walecznych, Boh. Westerplatte, Szarych Szeregów i Wojska Polskiego. W dalszej kolejności ulice po drugiej stronie Wojska Polskiego poczynając od ul. Szpitalnej. Osoby, które zaprosiły kapłana z wizytą duszpasterską zostaną poinformowane telefonicznie o terminie tej wizyty. Przypominamy też, że w każdą niedzielę stycznia o godz. 10,15 będziemy modlić się w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii i w ich intencji będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo. W pierwszą niedzielę 7 stycznia zapraszamy mieszkańców ulic: Augustowskiej; Białogardzkiej; Białostockiej; Bławatkowej; Boh. Kragujewca i Boh. Westerplatte.

7. Biuro Pielgrzymkowe „Frater” organizuje w kwietniu dziękczynną Pielgrzymkę do Włoch z okazji 20 – lecia naszej diecezji. Do wyboru są dwa warianty samolotowe i jeden autokarowy. Szczegóły na plakatach i banerach. Zapisy chętnych po Nowym Roku.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W podwójnym świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego” można przeczytać: „Życie jest cudem” i „Tajemnica Boga Człowieka” – refleksje na Tajemnicą Bożego Narodzenia; „Szopka, choinka i Watykan” – watykańska tradycja bożonarodzeniowa na Placu Św. Piotra. Do „Przewodnika” dołączony jest dodatek „Rodzina” i Modlitewnik „5 Minut z Bogiem” na każdy dzień stycznia. Cena podwójnego numeru wynosi 15 zł. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stefania Konieczna lat 91; Adam Walter lat 79, nasz chórzysta i budowniczy kościoła; Bonifacy Brodziński lat 78; Halina Krogulska lat 92; Sylwester Tomaszewski lat 82; Barbara Dziewulska lat 81 i Stefan Górski lat 91, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

10. Na radość płynącą z bliskości przychodzącego Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski