meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25-26 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 25-26 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Bożego Narodzenia „B”

25 -26 grudnia 2023 roku.

1. Pochyleni nad Tajemnicą Betlejemskiego Żłóbka, napełnieni Duchem Świętym, z wiarą przyjmijmy Wcieloną Miłość. Wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy, aby Ta Wcielona Miłość rozpromieniała radością każdą chwilę naszej codzienności, by spotkanie z drugim człowiekiem owocowało wewnętrznym pokojem. Niech Boże Dziecię umacnia naszą wiarę i obdarza swoim błogosławieństwem w każdym dniu Nowego 2024 Roku.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas Pasterki na Ogólnopolski Fundusz Ochrony Życia. Przy żłóbku wyłożona jest Księga Życia, gdzie można wpisywać świadectwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Dzisiaj Msze św. o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo !

4. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, diakona, Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo! Ofiary zbierane na tacę w II Święto będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i katolickich uczelni naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.

5. W środę przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek Święto Świętych Młodzianków – Męczenników.

6. W niedzielę 31 grudnia w Święto Świętej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 13,oo zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusze 25; 50; 55; 60- lecia i inne rocznice małżeństwa mogą otrzymać imienne błogosławieństwo. Należy to zgłosić w zakrystii do 28 grudnia podając imiona i nazwisko Jubilatów oraz datę zawarcia małżeństwa; można też podać nr telefonu. Po Mszy św. błogosławieństwo par małżeńskich uczestniczących w tej Mszy św. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich małżonków. Tego dnia zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie Starego Roku i okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane w mijającym roku, przebłagalnej za popełnione grzechy oraz prośby o Boże błogosławieństwo na nadchodzący Nowy 2024 Rok.

7. W przyszły poniedziałek – w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – rozpoczniemy Nowy 2024 Rok Pański. Msze św. jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo ! W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo o pokój w świecie.

8. Przypominamy, że wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy 2 stycznia przyszłego roku. Kolędowanie zaczniemy od ulic: Śliwińskiego, Walecznych, Boh. Westerplatte, Szarych Szeregów i Wojska Polskiego. W dalszej kolejności ulice po drugiej stronie Wojska Polskiego poczynając od ul. Szpitalnej. Osoby, które zaprosiły kapłana z wizytą duszpasterską zostaną poinformowane telefonicznie o terminie tej wizyty. Przypominamy też, że w każdą niedzielę stycznia o godz. 10,15 będziemy modlić się w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii i w ich intencji będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo. W pierwszą niedzielę 7 stycznia zapraszamy mieszkańców ulic: Augustowskiej; Białogardzkiej; Białostockiej; Bławatkowej; Boh. Kragujewca i Boh. Westerplatte.

9. Biuro Pielgrzymkowe „Frater” organizuje w kwietniu dziękczynną Pielgrzymkę do Włoch z okazji 20 – lecia naszej diecezji. Do wyboru są dwa warianty samolotowe i jeden autokarowy. Szczegóły na plakatach i banerach. Zapisy chętnych po Nowym Roku.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W podwójnym świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego” można przeczytać: „Życie jest cudem” i „Tajemnica Boga Człowieka” – refleksje nad Tajemnicą Bożego Narodzenia; „Szopka, choinka i Watykan” – watykańska tradycja bożonarodzeniowa na Placu Św. Piotra. Do „Przewodnika” dołączony jest dodatek „Rodzina” i Modlitewnik „5 Minut z Bogiem” na każdy dzień stycznia. Cena podwójnego numeru wynosi 15 zł. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stefania Konieczna lat 91; Adam Walter lat 79, nasz chórzysta i budowniczy kościoła; Bonifacy Brodziński lat 78; Halina Krogulska lat 92; Sylwester Tomaszewski lat 82; Barbara Dziewulska lat 81 i Stefan Górski lat 91, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

12. Na radosne przeżywanie z głęboką wiarą Tajemnicy Narodzenia Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski