meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 1 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne – Nowy Rok 2024 „B”

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia 2024 roku.

1. Z okazji Nowego Roku wszystkim Drogim Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask, nieustannej macierzyńskiej opieki i orędownictwa Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia w każdym dniu Nowego Roku. Niech Boży pokój i zgoda zagości w naszej Ojczyźnie i w sercu każdego z nas. Szczęśliwego Nowego Roku!

2. Dzisiaj jeszcze Msze św. o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 20,oo! W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo o pokój w świecie i w naszej Ojczyźnie.

3. Tegoroczną wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy we wtorek 2 stycznia. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16,oo a w soboty o godz. 14,oo. Osoby, które zaprosiły kapłana z wizytą duszpasterską zostały telefonicznie poinformowane o terminie wizyty w najbliższym czasie. W piątek z racji I piątku oraz w sobotę z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego kolędy nie będzie. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 13 stycznia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do 11 stycznia.

4. We wtorek obchodzimy wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – Biskupów i Doktorów K-ła.

5. W czwartek 4 stycznia po Mszy św. o godz. 10,oo Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie opłatkowe do Klubu „Emaus”.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas każdej Mszy św. Wieczorem spowiedź św. dla dzieci od godz. 17,oo a dla wszystkich od godz. 17,3o w Kościele Nawiedzenia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem Fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo.

7. W piątek 5 stycznia w ramach duchowego przygotowania do egzaminów maturalnych zapraszamy tegorocznych maturzystów na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18,oo.

Duszpasterstwo młodzieży i zespół „Laudate” zapraszają na Wieczór Uwielbienia w piątek o godz. 19,15 w Kościele Nawiedzenia.

8. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 20,oo. W łączności z każdą Mszą św. poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wsparcie naszych misjonarzy.

9. W niedzielę 7 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jednak w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd pozostaje do 2 lutego. W niedzielę o godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w Kościele Nawiedzenia spotkanie Żywego Różańca.

10. Przypominamy, że we wszystkie niedziele stycznia w Kościele Nawiedzenia będzie wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo a w Kościele Zasadniczym o godz. 10,15 będzie Msza św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic z naszej parafii. Po każdej Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy i odmówienia 10 różańca w ich intencji. W najbliższą niedzielę 7 stycznia na Mszę św. o godz. 10,15 zapraszamy mieszkańców z ulic: Augustowskiej, Białogardzkiej, Białostockiej, Bławatkowej, Boh. Kragujewca i Boh. Westerplatte.

11. Przypominamy też, że Biuro Pielgrzymkowe „Frater” organizuje w kwietniu pielgrzymkę do Włoch w ramach dziękczynienia za 20 lat istnienia naszej diecezji. Szczegóły znajdują się na plakatach i banerach.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zbigniew Wojnarowski lat 68; Władysława Śmigiel lat 86; Joanna Kaczyńska lat 100; Jan Włodarski lat 82; Barbara Pleskacz lat 90 i Irena Wąs lat 71, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

13. Na pomyślność w Nowym Roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski