meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 7 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 7 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Święto Chrztu Pańskiego „B”

7 stycznia 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jednak w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd pozostaje aż do 2 lutego tj. Święta Ofiarowania Pańskiego. Do godz. 14,oo Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia w intencji mieszkańców z ulic: Augustowskiej, Białogardzkiej, Białostockiej, Bławatkowej, Boh. Kragujewca i Boh. Westerplatte. Po każdej Mszy św. zapraszamy do Kościoła Nawiedzenia na 10 różańca św. przed Najświętszym Sakramentem w intencji mieszkańców z tych ulic, natomiast w Kościele Zasadniczym o godz. 10,15 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji. W przyszłą niedzielę 14 stycznia do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 10,15 zapraszamy mieszkańców z ulic: BBON, Bytowskiej, Chabrowej, Człuchowskiej, Generalskiej, Glinki, Gorzowskiej i Jeleniej. W ich intencji do godz. 14,oo będzie też Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj w Kościele Nawiedzenia o godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca, natomiast we wtorek 9 stycznia Msza św. o godz. 10,oo a po Mszy św. w Klubie Emaus spotkanie opłatkowe Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę 10 stycznia o godz. 10,oo Msza św., a po Mszy św. w Klubie Emaus spotkanie opłatkowe Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.

4. Przypominamy, że Biuro Pielgrzymkowe „Frater” organizuje w kwietniu pielgrzymkę do Włoch w ramach dziękczynienia za 20 lat istnienia naszej diecezji. Szczegóły znajdują się na plakatach i banerach. Chętni na pielgrzymkę będą mogli się zapisywać po Mszach św. w niedzielę 21 stycznia w salce nr 2. Przy zapisach należy dokonać przedpłaty 300 zł.

5. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność wszystkich Rodziców.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Otworzyć oczy ducha” i „Kim jestem?” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Zajrzyj za kurtynę” – znaczenie pokłonu Trzech Króli; „Dawca życia” – prośba o chleb w Modlitwie Pańskiej jest wyrazem naszej zależności od niebieskiego Ojca; „Arcybiskup tysiąclecia” – sylwetka niezłomnego Arcybiskupa Poznańskiego Antoniego Baraniaka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Alicja Trzepkowska lat 94; Andrzej Samotik lat 63; Zenon Lewandowski lat 75; Maria Mistrzak lat 63; Maria Bonin lat 99 i Tadeusz Dyja lat 91, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

8. Na wierne wypełnianie naszych chrześcijańskich powinności przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski