meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 14 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela zwykła „B”

14 stycznia 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Jan Chrzciciel wskazuje nam Chrystusa jako Baranka Bożego. Dzisiaj w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji mieszkańców z ulic: BBON; Bytowskiej; Chabrowej; Człuchowskiej; Generalskiej; Glinki; Gorzowskiej i Jeleniej. W Kościele Zasadniczym o godz. 10,15 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji. Natomiast w przyszłą niedzielę na Adorację Najświętszego Sakramentu e Kościele Nawiedzenia oraz na Mszę św. o godz. 10,15 zapraszamy mieszkańców z ulic: Ks. Jerzego Popiełuszki; Ks. Prałata Romualda Biniaka; Kąkolowej; Klinicznej; Kombatantów; Biskupa Michała Kozala i Ku Wiatrakom.

2. Dzisiaj o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Zapraszamy i liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zostanie już zainstalowany w Kościele Nawiedzenia konfesjonał do spowiedzi osób słabo słyszących.

3. Informujemy, że w niedziele w godz. 10,oo – 12,oo oraz w środy w godz. 16,oo – 18,oo w Klubie „Emaus” będzie czynna Biblioteka Parafialna. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie św. Antoniego – Opata, a w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara – Biskupa. Solenizantom życzymy wielu Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

5. W czwartek 18 stycznia rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Posłuszni wezwaniu Chrystusa módlmy się o zjednoczenie wszystkich Jego wyznawców.

6. W piątek 19 stycznia rozpoczynamy cykl comiesięcznych Mszy św. nowennowych przed 40. Rocznicą śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo.

7. Powoli zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości odpisu 1,5 % podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum.

8. Informujemy, że dla osób, które po terminie zgłosiły chęć przyjęcia kapłana z wizytą kolędową lub w zaproponowanym terminie nie mogły przyjąć kapłana, przewidujemy kolędę dodatkową. O terminie zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie.

9. W przyszłą niedzielę 21 stycznia – w Dniu Babci – po Mszy św. o godz. 11,3o odbędzie się Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z naszej scholi. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, Rodziców a także kochane babcie.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku” warto przeczytać: „Trzy kroki” i „Rozeznawać roztropnie i wielkodusznie” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Wyzwanie ekumenizmu” – trudne drogi do jedności chrześcijańskiej; „Są, a jakby ich nie było” – problem duszpasterskiej troski o osoby starsze; „Szkoła pojednania” i „Przebaczyć nie znaczy zapomnieć” – trudności z przebaczaniem naszym winowajcom. Zachęcamy do nabycia i lektury religijnej.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zofia Stępień lat 102, Antoni Łaniecki lat 76, Jan Branicki lat 73 i Beata Pruszak lat 55, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

12. Na wytrwałe dawanie świadectwa o Chrystusie – Baranku Bożym, przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski