meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 21 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela zwykła „B”

Niedziela Słowa Bożego

21 stycznia 2024 roku.

1. Dzisiaj – w III Niedzielę zwykłą – po raz piąty przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Chrystus Pan powołuje każdego z nas i wzywa do szczerego nawrócenia. Po Mszy św. o godz. 11,3o Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej dziecięcej scholi. Dzisiaj w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji mieszkańców z ulic: Ks. Jerzego Popiełuszki; ks. Prałata Romualda Biniaka; Kąkolowej; Klinicznej; Kombatantów; Biskupa Michała Kozala i Ku Wiatrakom. W ich intencji odprawimy Mszę św. o godz. 10,15. Natomiast w przyszłą niedzielę 28 stycznia na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia oraz na Mszę św. o godz. 10,15 w Kościele Zasadniczym zapraszamy mieszkańców z ulic: Ksawerego Dunikowskiego; Łomżyńskiej; Modrakowej; Śliwińskiego; Rysiej; Rumiankowej; Sasankowej; Solnej i Szarej. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Babć i Dziadków, którym z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

2. Przypominamy, że w niedziele w godz. 10,oo – 12,oo oraz w środy w godz. 16,oo – 18,oo w Klubie Emaus czynna jest Biblioteka Parafialna. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego – Biskupa i Doktora K-ła; w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła a w piątek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa – Biskupów. Wszystkim Solenizantom życzymy Bożych łask w obfitości.

4. Zachęcamy do przekazywania 1,5% odpisu od podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum.

5. W sobotę 27 stycznia o godz. 12,oo w Kościele Nawiedzenia spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, podsumowujące pierwszą część formacji kończącej bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

6. Nasz chór parafialny „Exsultate Deo” serdecznie zaprasza wszystkich Parafian oraz członków duszpasterstw parafialnych na wspólne śpiewanie kolęd w niedzielę 28 stycznia o godz. 16,45 w Kościele Zasadniczym. Po kolędowaniu Msza św. o godz. 18,oo. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

7. Przypominamy, że Biuro Pielgrzymkowe „Frater” organizuje w kwietniu pielgrzymkę do Włoch w ramach dziękczynienia za 20 lat istnienia naszej diecezji. Szczegóły znajdują się na plakatach i banerach. Chętni na pielgrzymkę mogą się zapisywać po Mszach św. dzisiaj w salce nr 2. Przy zapisach należy dokonać przedpłaty 300 zł.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Program Jezusa” i „Siła miłości” – rozważanie liturgii Słowa; „Co dalej z Funduszem Kościelnym” – czym jest i jak teraz działa Fundusz Kościelny; „Biskupom się nie kłaniał” – sylwetka Wincentego Witosa w 150 rocznicę jego urodzin. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jerzy Wierzbicki lat 77; Gertruda Janowska lat 83; Kazimiera Dekańska lat 89; Irena Sukiennik lat 97; Regina Gawlak lat 77; Helena Trystuła lat 81; Irena Eliszewska lat 92 i Jadwiga Komorowska lat 90, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

10. Na owocne realizowanie wezwania Chrystusa do nawrócenia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski