meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 4 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela zwykła „B”

4 lutego 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. W Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo w intencji mieszkańców z ulic: Szarych Szeregów, Szpitalnej, Walecznych, Zajęczej, Złotowskiej, 15 Dywizji Piechoty Wlkp. i Wojska Polskiego. Po każdej Mszy św. zapraszamy do Kościoła Nawiedzenia na wspólną modlitwę i 10 różańca przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 10,15 Msza św. w intencji Parafian zamieszkujących te ulice. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców za dzieci. Serdecznie zapraszamy. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny.

2. Informujemy, że w ramach Nowenny przed 40. Rocznicą Męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki każdego 19 dnia miesiąca odprawiamy o godz. 18,oo uroczystą Mszę św. W pierwotnym zamyśle miały to być Msze św. o rychłą kanonizację bł. Męczennika, jednak w obecnej sytuacji pełnej uzasadnionych obaw i niepokoju zapraszamy w te dni na Msze św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo Błogosławionego Patrona Solidarności. Tylko Boża interwencja może uchronić naszą Ojczyznę od przelewu krwi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Z radością informujemy, że z dniem 2 lutego Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk mianował wikariuszem w naszej parafii Ks. Piotra Łukowskiego. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy księdzu obfitych owoców duszpasterskiego posługiwania, ludzkiej życzliwości i radości chrześcijańskiej z przebywania w naszej wspólnocie. Szczęść Boże księże Piotrze!

4. W ramach duchowego przygotowania do matury w najbliższy poniedziałek 5 lutego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo tegorocznych maturzystów. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali Konferencyjnej.

5. We wtorek 6 lutego o godz. 19,oo zapraszamy chętnych na spotkanie w Sali Konferencyjnej w ramach katechezy dla licealistów i studentów. Temat katechezy: „Sakrament Pokuty i Pojednania”.

6. W tym tygodniu przypadają: we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – Męczenników; w sobotę wspomnienie św. Scholastyki – Dziewicy a w niedzielę Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii ten dzień tradycyjnie będziemy obchodzić z chorymi i osobami w podeszłym wieku w Oktawie Bożego Ciała.

7. W przyszłą niedzielę 11 lutego o godz. 10,15 Msza św. w intencji zamordowanych, zamęczonych i zmarłych „Sybiraków” w 84. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Syberię. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Po Mszy św. katecheza dla rodziców. Liczymy na uczestnictwo wszystkich zainteresowanych.

8. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 10 lutego do godz. 11,oo przy kościele będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, komputery itp.). Przychód z akcji organizowanej przez Green Office Ecologic oraz Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie i Kenii. Prosimy, by ten zużyty sprzęt przynieść dopiero w sobotę rano, gdyż o godz. 11,oo planowany jest jego odbiór.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego na potrzeby zakonów klauzurowych. Pieniądze w poniedziałek zostaną przekazane do Kurii Bydgoskiej.

10. Przypominamy o możliwości odpisywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Chrześcijanina cechuje język miłości” – słowo wprowadzające ks. redaktora naczelnego; „Uzdrawiające zawierzenie” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Miłość to najskuteczniejsze narzędzie komunikacji” – rozmowa z ks. prof. Marcinem Kowalskim – biblistą; „Nowe formy prześladowania za wiarę” – na świecie jest ponad 365 milionów chrześcijan, którzy cierpią z powodu prześladowań za wiarę. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Irena Wesołowska lat 93; Stanisława Ciesielska lat 91; Janusz Kostusiak lat 68; Henryk Tuszyński lat 85 i Ryszard Niewiadomy lat 80, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

13. Otwórzmy nasze serca na uzdrawiającą moc Chrystusa i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski