meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 11 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela zwykła „B”

11 lutego 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę zwykłą, ostatnią w karnawale. Przed nami staje Chrystus Pan i zdjęty litością z Boską mocą pochyla się nad trądem naszych słabości i grzechów. Dzisiaj też przeżywamy kolejny Światowy Dzień Chorego, który w naszej parafii będziemy obchodzić podczas Oktawy Bożego Ciała. Dzisiaj też rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw i Trzeźwość Narodu. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w tej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na konfesjonały dla osób słabo słyszących. Pierwszy konfesjonał został zainstalowany w Kościele Nawiedzenia.

2. Dzisiaj o godz. 10,15 Msza św. w intencji pomordowanych, zamęczonych i zmarłych Sybiraków w 84. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Syberię. Po Mszy św. złożenie kwiatów i modlitwy przed kościołem przy kwaterze Zesłańców Sybiru. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych z poświęceniem świec. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Dzieciom, młodzieży i pedagogom życzymy udanych ferii zimowych.

3. W środę 14 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Należy całkowicie powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczyć spożywanie innych potraw do trzech posiłków – w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia; pozostali mają obowiązek zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych jak w każdy piątek. Czas Wielkiego Postu to czas zakazany, w którym katolik nie uczestniczy w żadnych zabawach i tańcach. Jest to czas nawrócenia, pokuty i modlitwy. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za wsparcie opieki paliatywnej. W Popielec Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz.7,oo; 8,oo; 10,oo; 16,oo i 18,oo. W łączności z każdą Mszą św. obrzęd posypania głów popiołem. Od środy rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową. W najbliższy piątek o godz. 9,3o w Kościele Zasadniczym Droga Krzyżowa dla starszych. Wszystkich – zarówno dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy już na Mszę św. o godz. 18,oo w oprawie muzycznej zespołu SANCTUS z Gdańska, a po Mszy św. na Drogę Krzyżową wierszem śpiewaną w wykonaniu tego Zespołu. W piątki Wielkiego Postu Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. W piątki Wielkiego Postu wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kościele Zasadniczym od godz. 16,3o – 17,3o. Do godz. 17,oo indywidualna Adoracja w ciszy; o godz. 17,oo modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17,15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej wielkopostnej modlitwy. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żalów przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Trudna równowaga” i „Siła nadziei” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Chorzy – ziemia niczyja” – rozmowa z o. Stanisławem Wysockim o pracy kapelana szpitalnego; „Błogosławiony popiół” – wymiar duchowy środowego obrzędu posypania głów popiołem; „Koronacja na miarę tysiącleci” – zbliżające się obchody tysięcznej rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego. Polecamy też lutowy numer miesięcznika „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Michał Zieliński lat 59; Zdzisław Brzykcy lat 70; Dariusz Remus lat 59; Paweł Wesołowski lat 80; Henryka Szczesna lat 81 i Urszula Tuczkowska lat 75, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

7. Na skuteczne uwalnianie się z duchowego trądu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski