meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 18 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 18 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Wielkiego Postu „B”

18 lutego 2024 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę Wielkiego Postu, słyszymy wezwanie Chrystusa Pana do nawrócenia i uwierzenia w Ewangelię. Dołóżmy wszelkich starań i wysiłku, by ten czas szczególnej łaski Bożej właściwie przeżyć i dobrze wykorzystać. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierana na tacę podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: w Kościele Nawiedzenia dzieci o godz. 16,3o a młodzież o godz. 19,oo; natomiast w Kościele Zasadniczym dorosłych o godz. 9,3o i 17,3o. Ze względu na Drogę Krzyżową Msze św. w piątki o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Z tego powodu piątkowe wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w Kościele Zasadniczym w godz. 16,3o-17,3o. Do godz. 17,oo Adoracja w ciszy, od godz. 17,oo modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej wielkopostnej modlitwy.

2. Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na działalność charytatywną diecezjalnej Caritas. Bóg zapłać za te ofiary.

3. Jutro 19 lutego w Kościele Zasadniczym o godz. 18,oo zapraszamy na uroczystą Mszę św. nowennową za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy prosić Bożą Opatrzność o poszanowanie prawa w naszej Ojczyźnie i uchronienie przed niepokojami i rozlewem krwi. Prosimy o udział pocztów sztandarowych parafialnych duszpasterstw. Mamy nadzieję na liczny udział w tej modlitwie w tak ważnych chwilach naszej historii.

4. W imieniu naszych podopiecznych z Hospicjum bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Popielec. Bóg zapłać za dobre serca.

5. Przypominamy o możliwości odpisywania 1,5% podatku dochodowego na nasze Hospicjum.

6. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Należy je oddać kapłanowi po spowiedzi św. w konfesjonale lub ministrantowi przystępując do Komunii św. Bardzo prosimy kartek nie wrzucać na tacę!

7. W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o piotrowej posłudze papieża Franciszka.

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes. Bóg zapłać.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Czas prawdy” – rozważanie niedzielnej Ewangelii; „Rady dobrego biskupa” – sylwetka św. Franciszka Salezego; „Liturgia uczy pokory” – rozmowa z dominikaninem o. Tomaszem Grabowskim; „Nie oczekujemy Nic w zamian” – o misyjnej, duszpasterskiej i charytatywnej posłudze polskich pallotynów w Wenezueli. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Barbara Ott lat 74; Małgorzata Tymosiak lat 72; Onufry Głon lat 77 i Tadeusz Uchwat lat 78, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………………

11. Na owocny wysiłek wielkopostnego nawrócenia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski