meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 25 lutego 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Wielkiego Postu „B”

25 lutego 2024 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkiego Postu – razem z Chrystusem i Apostołami udajemy się na Górę Przemienienia, aby ujrzeć Jezusa w blasku Jego mocy i chwały.  O godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako pomoc Kościołowi w krajach misyjnych „Ad Gentes”.

3. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

4. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu odprawiamy: w Kościele Nawiedzenia dla dzieci o godz. 16,3o a dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o godz. 19,oo; natomiast w Kościele Zasadniczym dla starszych o godz. 9,3o a dla wszystkich o godz. 17,3o. Ze względu na Drogę Krzyżową Msze św. w piątki o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy, by po Drodze Krzyżowej uczestniczyć także we Mszy św.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota marca. Okazja do spowiedzi w piątek podczas Mszy św. oraz dodatkowo dla dzieci od godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia, a dla wszystkich od godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym. Od godz. 16,3o w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17,oo, następnie modlitwa różańcowa i zakończenie Adoracji Litanią do NSPJ przed Drogą Krzyżową o godz. 17,3o. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 2 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

7. Kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych oraz dla ich Rodziców w sobotę 9 marca o godz. 13,oo w Kościele Nawiedzenia.

8. Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych z naszej parafii odbędą się od 3 do 6 marca pod przewodnictwem Ks. Bartosza; natomiast Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 10-13 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Maciej Kuczak – Misjonarz św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jaka jest prawdziwa duchowość?” – artykuł wstępny ks. redaktora naczelnego; „Odnaleźć światło góry Tabor” i „Fundamentalne pytanie” – rozważanie czytań mszalnych; „Duchowość zwyczajności” – próba wyjaśnienia czym jest prawdziwa duchowość; „Gotowość słuchania” – krótka relacja z pobytu ks. biskupa w naszym Hospicjum. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień marca”. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bolesław Okoniewski lat 79; Danuta Protasowska lat 71 i Piotr Gąsiorowski lat 73, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……….

11. Na wielkopostną przemianę naszego życia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski