meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 marca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 3 marca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkiego Postu „B”

3 marca 2024 roku.

1. Dzisiaj – w III Niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus przypomina nam prawdę o potrzebie uszanowania miejsca świętego, jakim jest świątynia. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji owocnego przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych. O godz. 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego w naszym kościele. Bóg zapłać za te ofiary.

2. Dzisiaj nauką rekolekcyjną podczas Mszy św. o godz. 11,3o rozpoczynają się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkół Podstawowych na terenie naszej parafii. W poniedziałek i wtorek w Kościele Zasadniczym nauki rekolekcyjne: o godz. 8,3o dla uczniów klas VI – VIII; o godz. 10,oo dla uczniów klas I – III; o godz. 11,3o dla uczniów klas IV i V. Spowiedź św. rekolekcyjna dla uczniów klas IV – VIII we wtorek o godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia. Msze św. na zakończenie Rekolekcji w środę w Kościele Zasadniczym o godz. 8,3o dla klas I – IV; o godz. 10,oo dla klas V – VIII. Liczymy na obecność wszystkich uczęszczających na katechizację.

3. W poniedziałek przypada Święto św. Kazimierza Królewicza. Obchodzącym imieniny życzymy wielu Bożych łask i orędownictwa św. Patrona.

4. Tegorocznych maturzystów zapraszamy we wtorek 5 marca na Mszę św. o godz. 18,oo w ramach duchowego przygotowania do zdawania egzaminu dojrzałości. Po Mszy św. spotkanie w Salce Konferencyjnej na plebanii.

5. W czwartek przypada I czwartek marca. Godzina św. i modlitwa o powołania w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W piątek przypada Święto wszystkich kobiet. Składając najserdeczniejsze życzenia, modlimy się w intencji Pań, aby na wzór Maryi wspierały wszystkich potrzebujących i były prostą drogą wiodącą do Chrystusa.

7. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dzieci, a o godz. 19,oo kandydatów do bierzmowania i młodzież; natomiast w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o starszych oraz o godz. 17,3o wszystkich. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kościele Zasadniczym w piątki o godz. 16,3o. Do godz. 17,oo indywidualna Adoracja, od godz. 17,oo modlitwa różańcowa, zakończenie Adoracji przed Drogą Krzyżową o godz. 17,3o. Ze względu na Drogę Krzyżową Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym.

8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych i ich Rodziców w sobotę 9 marca o godz. 13,oo w Kościele Nawiedzenia.

9. W sobotę 9 marca wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne pod przewodnictwem ks. Macieja Kuczaka – Misjonarza św. Wincentego a Paulo. Msze św. z nauką ogólną w niedzielę 10 marca o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo i 18,oo. O godz. 11,3o Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a o godz. 20,oo Msza św. z nauką dla młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9,3o modlitwy poranne a o godz. 17,3o modlitwy wieczorne. W poniedziałek 11 marca Msze św. z nauką ogólną o godz. 10,oo i 18,oo. We wtorek 12 marca o godz. 10,oo Msza św. z nauką dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Chorych; o godz. 18,oo Msza św. z nauką dla małżonków i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz we wtorek w godz. 9,oo – 10,3o i 17,oo – 18,3o. W środę 13 marca Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo z nauką na zakończenie Rekolekcji. Szczegółowy program wywieszony jest na afiszach. Serdecznie zapraszamy i gorąco prosimy o skorzystanie z tego szczególnego czasu łaski jaki daje nam Pan. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne, szczególnie na drugi konfesjonał dla osób słabo słyszących. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

10. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

11. Przypominamy o możliwości odpisywania 1,5% z podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Nie chodzi o mury” – zamyślenia nad Słowem Bożym; „Niepodległość, suwerenność, czyli… niezależność” – czy te pojęcia są rozbieżne, a może wzajemnie się warunkują?; „Na modlitwie w codzienności” – droga, po której porusza się serce modlącego się człowieka; „Adwokaci dla siebie, prokuratorzy dla innych” – dlaczego chętnie korzystamy z przebaczenia a niechętnie darujemy winy?; „Wskrzeszeni do nowego życia” – mężczyźni, którzy doświadczyli bezdomności, rozpoczynają nowe życie we wspólnocie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Andrzej Wójcik lat 65; Józef Krusa lat 71; Benigna Kulupa lat 90; Jerzy Seklecki lat 72; Urszula Paradowska lat 80; Zofia Hejza lat 90 i Krzysztof Nitecki lat 66, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek……

14. Na pogłębienie naszej wiary i szacunek dla miejsca świętego przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski