meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 marca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 10 marca 2024 roku.

Ogłoszenia parafialne –

IV Niedziela Wielkiego Postu „B”

10 marca 2024 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Macieja Kuczaka – Misjonarza św. Wincentego a Paulo z Tarnowa, który będzie przewodniczył naszym ćwiczeniom rekolekcyjnym. Życzymy Ojcu Rekolekcjoniście światła i mocy Ducha Świętego, aby głoszone Słowo Boże zaowocowało naszym szczerym nawróceniem i pogłębieniem życia religijnego. Szczęść Boże księże Macieju!

Dzisiaj Msze św. z nauką ogólną o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo i 18,oo. Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 11,3o; a dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o godz. 20,oo. O godz. 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żalów przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni. Bóg zapłać za te ofiary. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium, szczególnie na przygotowywany konfesjonał w Kościele Zasadniczym dla osób słabo słyszących. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w Kościele Zasadniczym o godz. 10,oo i 18,oo. W te dni o godz. 9,3o modlitwy poranne, a o godz. 17,3o modlitwy wieczorne prowadzone przez Ojca Rekolekcjonistę. We wtorek o godz. 10,oo Msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych i osób starszych z udzieleniem Sakramentu Chorych, a wieczorem o godz. 18,oo Msza św. z nauką dla małżonków i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo we wtorek w godz. 9,oo-10,3o i 17,oo-18,3o. Zakończenie Rekolekcji w środę 13 marca. Szczegółowy program wywieszony jest na afiszach. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa i skorzystania z czasu szczególnej obfitości Bożych łask. Podczas rekolekcji Msze św. o godz. 7,oo i 8,oo będą w Kościele Nawiedzenia. Naszą materialną wdzięczność dla Rekolekcjonisty wyrazimy poprzez ofiary złożone na tacę w środę z przeznaczeniem na potrzeby jego Zgromadzenia. Bóg zapłać!

2. W środę – w dniu zakończenia naszych rekolekcji - przypada XI rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Namiestniku Chrystusa na ziemi.

3. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o dla starszych i o godz. 17,3o dla wszystkich, a w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. W Kościele Zasadniczym o godz. 16,3o wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 17,oo;  od godz. 17,oo modlitwa różańcowa. Zakończenie Adoracji przed Drogą Krzyżową o godz. 17,3o.

4. W czwartek 14 marca ze względu na próbę chórów przed XX- leciem naszej diecezji wieczorna Msza św. o godz. 18,oo będzie w Kościele Zasadniczym.

5. Kartki od spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy przed harcówką, a także w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne tzw. paschaliki: duże po 15 zł. a małe po 6 zł. Na stoisku można też nabyć książki religijne i ozdoby wielkanocne.

7. W przyszłą niedzielę dzieci z „Betelejemki” organizują kiermasz ozdób wielkanocnych, a dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać zrobione własnoręcznie palemki na Niedzielę Palmową. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd tych dzieci.

8. Od soboty 16 marca do niedzieli 24 marca w ramach ogólnopolskiej Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego zapraszamy do uczestnictwa w wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo, po Mszy św. będziemy w tych intencjach odmawiać 10 różańca i Modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.

9. W poniedziałek 18 marca w naszym kościele jako Kościele Stacyjnym będziemy przeżywać Wielkopostny Dzień Modlitwy. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

10. We wtorek 19 marca w ramach Nowenny przed 40. Rocznicą śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo w intencji naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy w Kościele Zasadniczym zapraszamy wszystkich Parafian. Prosimy także o udział pocztów sztandarowych poszczególnych duszpasterstw.

11. W piątek 22 marca zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu do Opławca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21,oo w kościele pw. św. Mikołaja w Fordonie pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Do wyboru dwie trasy: 27 i 41 km. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Między reinterpretacją a relatywizmem” – artykuł wstępny ks. redaktora naczelnego; „Nie-ludzka miłość” oraz „Dlaczego i dokąd” – zamyślenia nad niedzielną Liturgią Słowa; „Nowa epoka” – nasza pozycja w NATO a wzrost niestabilności w świecie, rozważania w 25. Rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego; „Wyklęci na to nie zasłużyli” – jak dziś niektórzy politycy traktują pamięć o niezłomnych bohaterach antykomunistycznego ruchu oporu. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. Na dobre i owocne przeżycie rekolekcyjnych ćwiczeń przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski