meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Igłoszenia Parafialne na 17 marca 2024 roku.

Igłoszenia Parafialne na 17 marca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkiego Postu „B”

17 marca 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu. Odnowieni przeżytymi rekolekcjami, podejmijmy wielkopostny wysiłek, aby jak obumarłe ziarno wrzucone w ziemię wydać obfity plon nawrócenia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,15. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni. Bóg zapłać za te ofiary.

Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne tzw. paschaliki: duże po 15 zł. a małe po 6 zł. Na stoisku można też nabyć książki religijne i ozdoby wielkanocne.

Dzieci z „Betelejemki” organizują kiermasz ozdób wielkanocnych, a dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych rozprowadzają zrobione własnoręcznie palemki na Niedzielę Palmową. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd tych dzieci.

2. W poniedziałek 18 marca w naszym kościele jako Kościele Stacyjnym przypada Dzień Wielkopostnej Modlitwy. Ks. Biskup wytypował poszczególne kościoły ustanawiając je kolejnymi stacjami wielkopostnego nawrócenia i zyskania szczególnych łask związanych z pokutą i nawróceniem. Centralnym wydarzeniem tego dnia będzie Msza św. o godz. 18,oo sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Program Dnia Stacyjnego w Kościele Zasadniczym jest następujący:

Godz. 7,oo i 8,oo - Msza św.

Godz. 8,3o – Różaniec św. – tajemnice radosne

Godz. 9,15 – Droga krzyżowa

Godz. 10:0o – Msza św.; po Mszy św.wystawienie Najświętszego Sakramentu

Godz. 12,oo – Anioł Pański i Różaniec św. – tajemnice światła

Godz. 15,oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec św. – tajemnice bolesne

Godz. 17;15 – Droga krzyżowa

Godz. 18;oo – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa

Godz. 19;oo – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. – tajemnice chwalebne

Po różańcu – Gorzkie Żale

Godz. 21,oo – Apel Jasnogórski i Nowenna w intencji Ojczyzny

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego szczególnego Dnia Łaski i licznego udziału we wspólnej modlitwie przez cały dzień, szczególnie podczas wieczornej Mszy św.

3. We wtorek – w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP w ramach Nowenny przed 40. Rocznicą Męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 18,oo zapraszamy na Mszę św. w Kościele Zasadniczym w intencji naszej Ojczyzny. Prosimy o udział pocztów sztandarowych parafialnych duszpasterstw.

4. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy przed harcówką oraz w zakrystii i Biurze Parafialnym. U harcerzy można też nabyć kartki wielkanocne.

5. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki: w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. Natomiast w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o dla osób starszych a o godz. 17,3o dla wszystkich. Od godz. 16,3o w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Drogą Krzyżową.

6. W dniach 18 – 20 marca Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będą bydgoscy uczniowie Szkół Ponadpodstawowych.

7. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli trwa Ogólnopolska Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zapraszamy do udziału każdego dnia we Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo.

8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w łączności z każdą Mszą św. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o odczytanie Ewangelii o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, poświęcenie palm i procesja do kościoła. Dlatego przed Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, by razem z dziećmi procesyjnie z palmami wejść do świątyni.

9. Parafia św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy organizuje 14-dniową pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie w dniach 26 lipca – 8 sierpnia br. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym przy ul. Wojska Polskiego 7. Szczegółowy program znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej.

10. Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej zaprasza dzieci po skończeniu pierwszego roku życia do Klubu Dziecięcego, a od trzeciego roku życia do parafialnego Przedszkola. Zapisu można dokonać osobiście lub telefonicznie w sekretariacie przy ul. Wojska Polskiego 7. Więcej informacji znajduje się na ulotkach.

11. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprasza na XXIII Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową w fordońskiej Dolinie Śmierci o godz. 16,oo lub 20,oo.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Obecny w zwyczajności” i „Najtrudniejsza konfrontacja” – rozważanie Słowa Bożego; „Błogosławione ubóstwo i święte zubożenie” – dzielenie się wymaga roztropności i rozumienia czym jest ubóstwo; „Silna, samodzielna i błogosławiona” – o Stanisławie Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz, kandydatce na ołtarze; „Duchowość po męsku” – to gotowość do wewnętrznej walki z samym sobą. Zachęcamy do nabycia.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jadwiga Dróbka lat 87; Marcin Filosek lat 42; Alfreda Kaczorowska lat 86; Genowefa Lewandowska lat 75; Rafał Pietrzkiewicz lat 49 i Zofia Dolak lat 96, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

14. Na wytrwałe przynoszenie obfitych owoców naszego nawrócenia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski