meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 31 marca - 1 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne na 31 marca - 1 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego „B”

31 marca – 1 kwietnia 2024 roku.

1. Dzisiaj radosna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom, Sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w domach, szpitalach i Hospicjum składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech moc przebaczenia płynąca z Krzyża Chrystusa, która odmienia i oczyszcza, pomaga nam z radością naśladować Miłosierdzie Ojca i nim obdarzać bliźnich. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja !

2. Msze św. dzisiaj o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 9,oo i 20,oo!

3. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo! Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz katolickich uczelni naszej diecezji. Polecamy tę ważną kwestię Waszej łaskawej ofiarności. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Wielką Sobotę w ramach akcji „Pola nadziei” na rzecz naszego Hospicjum.

4. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Przez całą Oktawę w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Ze względu na Oktawę w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. i Nowenną oraz modlitwa o nowe powołania do służby Bożej. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 17,oo w Kościele Nawiedzenia. Nabożeństwo ku czci NSPJ na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek przed wieczorną Mszą św. W piątek o godz. 19,15 maturzyści oraz Zespół „Laudate” zapraszają na uwielbienie w Kościele Nawiedzenia. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 6 kwietnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

7. W sobotę 6 kwietnia rozpoczną się główne obchody XX lecia naszej diecezji. O godz. 10,oo z katedry do Bazyliki Św. Wincentego a Paulo ulicami miasta wyruszy różaniec prowadzony przez Wojowników Maryi. O godz. 11,oo w Bazylice rozpocznie się nabożeństwo czuwania a o godz. 12,oo Uroczysta Msza św. z udziałem księży biskupów pod przewodnictwem Prymasa Polski. Po Mszy św. wojskowa grochówka dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać. Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia o godz. 15,oo rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

9. Przypominamy, że w sobotę 20 kwietnia z okazji XX lecia diecezji bydgoskiej organizowana jest „Pielgrzymka do korzeni” – jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Gniezna. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 40 zł. od osoby. W programie zwiedzanie katedry wraz z podziemiami, muzeum, wykład pt. „Historyczne związki z diecezją bydgoską” oraz Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski. Zapisy w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W świątecznym „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Uwierzyć życiu” – rozważanie Słowa Bożego; „Wolni, bo wyswobodził nas Chrystus” – wolność w kontekście religijnym; „Instrukcja osiągania wewnętrznego pokoju” – jak mamy odpoczywać; „Niemożliwy pusty grób” – różne teorie wokół pustego Grobu Jezusa. Do Przewodnika dołączony jest „Modlitewnik 5 minut z Bogiem. Na każdy dzień kwietnia”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jerzy Hundt lat 77; Norbert Pietrzak lat 88 i ks. Prałat Roman Kneblewski lat 72, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek….

12. Na radość płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski