meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 kwietnia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 14 kwietnia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkanocna „B”

Niedziela Biblijna

14 kwietnia 2024 roku.

1. Dzisiaj – w III Niedzielę Wielkanocną – rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym pt. „Jak lektura Biblii przemienia życie”. Spotkanie, które poprowadzi ks. Marcin, odbędzie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 17,oo w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy. Dzisiaj też obchodzimy Święto Chrztu Polski. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowo-inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. Dzisiaj o godz. 10,15 Msza św. w intencji naszych Rodaków pomordowanych przez Sowietów w 84. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Po Mszy św. modlitwy przed Kościołem Zasadniczym przy kwaterze katyńskiej. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

3. Dzisiaj o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców oraz dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

4. We wtorek o godz. 10,oo Msza św. z udziałem Centrum Ochotników Cierpienia. Po Mszy św. spotkanie w Klubie Emaus. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gniezna odbędzie się we wtorek 16 kwietnia po Mszy św. o godz. 18,oo.

5. W każdy III czwartek miesiąca zapraszamy na Nowennę za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej w łączności z wieczorną Mszą św. Podczas nowenny będą czytane prośby i podziękowania, które można składać do skrzynki wystawionej przy wejściu do Kościoła Nawiedzenia.

6. W ramach Nowenny przed 40. Rocznicą męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w piątek 19 kwietnia zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o godz. 18,oo w Kościele Nawiedzenia. Od godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej. Tego dnia rozpoczyna się w naszej parafii kanoniczna wizytacja ks. Biskupa. Ze względu na wizytację ks. Biskupa, wyjątkowo Msza św. w niedzielę będzie o godz. 10,oo a nie jak zwykle o godz. 10,15. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia odbędzie się spotkanie ks. Biskupa z przedstawicielami duszpasterstw parafialnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Podczas tego spotkania ks. Biskup poświęci nową Drogę Krzyżową. Zapraszamy więc na tę uroczystość także wszystkich fundatorów poszczególnych stacji. Zakończenie wizytacji w poniedziałek 22 kwietnia Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii oraz ks. Biskupa zapraszamy wszystkich Parafian. Do udziału we Mszy św. w niedzielę o godz. 10,oo i w poniedziałek o godz. 18,oo zapraszamy też poczty sztandarowe poszczególnych duszpasterstw. Mamy nadzieję na liczny udział parafian w modlitewnych spotkaniach o powołania pod przewodnictwem ks. Biskupa.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Pozwól się zmienić” – artykuł wprowadzający ks. redaktora naczelnego; „Pokolorowana Biblia i stół zamieniony w ołtarz” – jak w rodzinie modlić się i czytać Biblię; „To nie jest bajka” – kiedy zacząć i jak z dzieckiem czytać Biblię; „Ochrzczone państwo” – o święcie chrztu Polski; „Kościół bydgoski to żywa wspólnota” – uroczystości związane z 20. leciem istnienia naszej diecezji; „Synodalność to droga, którą idziemy razem” – rozmowa z naszym ks. Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem. Polecamy też najnowszy miesięcznik „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty przekroczyli: śp. Teresa Balcerowska lat 85; Mirosław Pałasz lat 63; Gertruda Duru lat 100; Teresa Włoch lat 67 i Andrzej Tomaszewski lat 86, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…….

10. Na wytrwałe posilanie się Słowem Bożym i odważne świadczenie o Chrystusie Zmartwychwstałym przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski