meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21 kwietnia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 21 kwietnia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkanocna „B”

21 kwietnia 2024 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy naszego ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, który w ramach wizytacji kanonicznej modli się razem z nami, aby Pan wyprawiał robotników na żniwo swoje. Bardzo serdecznie witamy Waszą Ekscelencję w naszej modlitewnej wspólnocie i dziękujemy za Pasterskie i Ojcowskie Słowo, które ks. Biskup wygłasza podczas każdej Mszy św. O godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia zapraszamy na spotkanie z ks. Biskupem nie tylko przedstawicieli parafialnych duszpasterstw, ale także fundatorów stacji Drogi Krzyżowej i wszystkich chętnych parafian. Spotkanie rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań. Następnie ks. Biskup poświęci nową Drogę Krzyżową i wysłucha krótkich relacji z działalności niektórych grup duszpasterskich. Ks. Biskup spotka się również członkami Liturgicznej Służby Ołtarza oraz z ich Rodzicami. W dniu jutrzejszym ks. Biskup odwiedzi mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, spotka się ze społecznością uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 60, a także nawiedzi chorych w naszym szpitalu. W poniedziałek o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z udziałem księży z naszego dekanatu na zakończenie i posumowanie wizytacji kanonicznej w naszym dekanacie. Do wspólnej modlitwy podczas tej Mszy św. serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

2. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski a w czwartek Święto św. Marka Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia na ręce ks. Bartosza, który dzisiaj obchodzi swoje Imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask, wszelkiej pomyślności oraz nieustannej opieki Matki Bożej.

3. W sobotę i niedzielę w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha.

4. Informujemy, że tegoroczną Uroczystość I Komunii św. planujemy w niedziele 12 i 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10,oo. W te niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o.

5. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wygodny świat” – artykuł wprowadzający zastępcy Redaktora Naczelnego; „W Jego Owczarni” – rozważanie Liturgii Słowa; „O człowieku bez zmian” i „Godność pod ostrzałem czasu – nowy dokument Dykasterii ds. Nauki Wiary „Dignitas infinita”; „Powołania nie tylko dla księży” – spojrzenie pod innym kątem na kwestię powołań; „Byłby skandal nad skandale” rozmowa z ks. Bogusławem Kowalskim o meczu polskich kapłanów z Gwardią Szwajcarską; „Zobaczyć, co przed nami” – o pielgrzymce przedstawicieli naszej diecezji do Włoch. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. W minionym tygodniu bramy wieczności przekroczyli: śp. Anna Rutkowska – Kilichowska lat 92; Alojzy Arendt lat 79; Bernard Kośmicki lat 83; Kazimierz Wilczyński lat 91; Eugeniusz Kurkowski lat 85 i Maria Tomczak lat 93, których ze wszystkimi Zmarłymi w nadziei zmartwychwstania powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………..

7. Na wytrwałe i owocne wypraszanie nowych powołań oraz wierne podążanie za Chrystusem Dobrym Pasterzem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski