meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkanocna „B”

28 kwietnia 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Przed nami staje Chrystus – Winny Krzew, który zachęca nas – winne latorośle, do wytrwania w jedności z Nim, bo tylko wtedy nasze życie wyda obfite i trwałe owoce. Duchowo pielgrzymujemy do Gniezna, do grobu św. Wojciecha, gdzie odbywają się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Patrona Polski. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań do służby Bożej na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy przedstawicielom duszpasterstw parafialnych za obecność na spotkaniu z ks. biskupem, a liderom za przedstawienie działalności poszczególnych grup i stowarzyszeń. Bóg zapłać także pocztom sztandarowym za obecność podczas głównej Mszy św. wizytacyjnej i na zakończenie wizytacji.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i D-ra Kościoła, Patronki Europy; w czwartek wspomnienie św. Atanazego – Biskupa i Dra Kościoła; w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, 233 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę w Kościele Zasadniczym, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10,15. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy też poczty sztandarowe. Ze względu na Uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie św. Floriana – Męczennika. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, opieki Matki Bożej i orędownictwa świętych Patronów.

4. W środę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim w Kościele Nawiedzenia od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota maja. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. i nabożeństwem majowym; po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań w Sali Konferencyjnej na plebanii; w piątek o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Zasadniczym; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św.; w sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja do godz. 10,oo.

6. W środę 1 maja i w piątek 3 maja Biuro Parafialne będzie nieczynne. W czwartek 2 maja Biuro Caritas będzie nieczynne.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 4 maja w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych do czwartku włącznie.

8. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7,3o a zakończenie po Mszy św. o godz. 13,oo. O godz. 15,oo rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca a o godz. 18,oo Msza św. w intencji maturzystów o rozpoznanie życiowego powołania i pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie w dniach 30.07 – 7.08. br. Serdecznie zapraszamy młodzież po bierzmowaniu, uczącą się, studiującą i pracującą. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Krzysztofa.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Podłączeni do źródła” i „Podarowana miłość” – rozważania niedzielnych Ewangelii; „Jak rodziła się maryjna pobożność”; „Zdrowa maryjność” oraz „Królowa wątpliwości i zmagań” – o maryjnej pobożności; „Kościół jednego serca i jednego ducha” – o pielgrzymce do Gniezna diecezji bydgoskiej. Do podwójnego numeru Przewodnika dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem – na każdy dzień maja”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Ryszard Piasecki lat 74 i Zenon Wiland lat 71, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………………….

12. Na wierne trwanie w łączności z Chrystusem – Krzewem Winnym, przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski