meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 12 maja 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 12 maja 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Wniebowstąpienie Pańskie „B”

12 maja 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam cel naszego ziemskiego pielgrzymowania, jakim jest niebo. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo uczniowie klas III ze Szkół Podstawowych nr 46 i 57 przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Z tego względu nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. Prośmy, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. W ramach Białego Tygodnia dzieci te będą codziennie o godz. 18,oo uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie majowym w Kościele Zasadniczym. Taką samą uroczystość za tydzień będą przeżywać uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 60. Dziś w łączności z wieczorną Mszą św. nabożeństwo majowe, koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy a w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Obchodzącym swoje imieniny życzymy Bożych łask w obfitości.

5. We wtorek gościć będziemy na wieczornej Mszy św. księży z rocznika ks. Marcina, którzy w ramach Zjazdu Kursowego będą się modlić, dziękując Bogu za dar powołania kapłańskiego w związku ze zbliżającą się 8 rocznicą ich święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i o nowe powołania kapłańskie i misyjne.

6. W piątek o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji nowenną do Ducha Świętego przed wieczorną Mszą św. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

7. W sobotę 18 maja mija 80 rocznica zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino. Tego dnia przypada też 22 rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przelali krew i oddali życie za naszą Ojczyznę a także o kapłanach obchodzących 22 rocznicę święceń.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy, że w Polsce czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Najświętszej Trójcy tj. do 26 maja. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku wynikającego z Przykazania Kościelnego, aby uczynili to w najbliższych dniach. Kartki do spowiedzi można jeszcze otrzymać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

9. W ramach Diecezjalnej Pielgrzymki do Korzeni parafia nasza organizuje 22 czerwca pielgrzymkę autokarową do Kołobrzegu. Koszt wynosi 100 zł. od osoby. Zapisy do końca maja w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Przy zapisach wpłacamy przynajmniej połowę ceny. Zachęcamy do udziału.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ojczyzna w niebie” i „Niech widzą, jak żyjemy” – rozważanie Słowa Bożego; „Kiedy Maryja mówi” – objawienia maryjne w ostatnim stuleciu uznane przez Kościół; „Niespodziewane podróże papieża” –podróż apostolska Franciszka planowana we wrześniu br.; „Epidemia narcyzmu?” – gorący temat psychologiczny. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Barbarę Papis lat 81; Marię Waltenburg lat 82; Krystynę Dobosz lat 77 i Marię Zaremba lat 85, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………………..

12. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem ku niebu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski