meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 maja 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 19 maja 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Zesłanie Ducha Świętego „B”

19 - 20 maja 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 60 przystąpią do I Komunii świętej. Z tego powodu dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. Przez cały tydzień w strojach I Komunijnych dzieci te w ramach Białego Tygodnia w Kościele Zasadniczym będą uczestniczyć w Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym o godz. 18,oo. Módlmy się, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Panem Jezusem przez całe życie. Dzisiaj w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe.

2. Jutro II dzień „Zielonych Świąt” – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni. Ze względu na Święto w poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek przypada Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W piątek od godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

5. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Najświętszej Trójcy przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Mamach. Tego dnia Mszą św. o godz. 12,3o w Katedrze Bydgoskiej rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły usłyszeliśmy w zaproszeniu ks. Biskupa.

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. Parafia nasza w ramach pielgrzymki do korzeni 22 czerwca organizuje pielgrzymkę autokarową do Kołobrzegu. Koszt udziału wynosi 100 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Przy zapisie wpłacamy przynajmniej połowę należności. Szczegóły podamy na początku czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału.

8. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesję Eucharystyczną planujemy tą samą trasą co w latach ubiegłych. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy: I ołtarza przy ul. Białogardzkiej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców za dzieci – odpowiedzialny ks. Marcin; II ołtarza przy ul. Białostockiej Neokatechumenat – odpowiedzialny ks. Piotr; III ołtarza przy ul. Łomżyńskiej młodzież i Służbę Liturgiczną – odpowiedzialny ks. Krzysztof i IV ołtarza przy Kościele Nawiedzenia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i Bractwo Ochotników Cierpienia – odpowiedzialny Ks. Bartosz. Ołtarze będą w tych samych miejscach co w latach ubiegłych.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Duch Święty nie jest gołębiem” – artykuł wstępny ks. Redaktora Naczelnego; „Wierzę w Ducha Świętego” – rozważanie Słowa Bożego; „Jak gołębica” – czy Duch Święty jest podobny do znanego nam ptaka?; „Zdrowy Duch, zdrowy ruch” – o zdrowych wspólnotach charyzmatycznych w Kościele. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Hanna Janowska lat 64; Jadwiga Wojnarowska lat 88 i Lidia Chełmicka lat 93, które z wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek……………..

11. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski