meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 maja 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 26 maja 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Najświętszej Trójcy „B”

26 maja 2024 roku.

1. Dzisiaj – przeżywając Uroczystość Najświętszej Trójcy – uświadamiamy sobie, że jest Jeden Bóg w trzech Osobach: Bóg Ojciec, który nieustannie wszystko stwarza; Syn Boży, który dokonuje dzieła odkupienia oraz Duch Święty, który ożywia i uświęca cały świat. Mszą św. o godz. 12,3o w bydgoskiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Dzisiaj też obchodzimy Dzień Matki. Życząc kochanym Mamom Bożego błogosławieństwa i macierzyńskiej opieki Matki Najświętszej zapraszamy na nabożeństwo majowe i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Ich intencji w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo do piątku o godz. 20,3o zakończone Apelem Jasnogórskim. To już ostatni tydzień, zapraszamy więc do liczniejszego udziału w tej maryjnej modlitwie.

3. W poniedziałek 27 maja o godz. 19,oo w Centrum Edukacyjno-Formacyjnyjnym Diecezji Bydgoskiej przy ul. Grodzkiej 18 odbędzie się spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim pt. „Jak czytać Pismo Święte”? Serdecznie zapraszamy.

4. Od poniedziałku bezpośrednie przygotowania do bierzmowania rozpoczną kandydaci z klas I szkół ponadpodstawowych, którzy przyjmą ten sakrament w środę 5 czerwca o godz. 18,oo. Otoczmy ich i ich dobre przygotowanie naszą gorliwą modlitwą. Rodziców, świadków bierzmowania i krewnych kandydatów do bierzmowania prosimy o skorzystanie z okazji do spowiedzi św. w bieżącym tygodniu i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę.

5. W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – Dziewicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Święto Patronalne naszych sióstr. Tego dnia o godz. 17,oo próba sypania kwiatów. Zbiórka dziewcząt przed zakrystią. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjnie nazywana Bożym Ciałem. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo i 10,15. Po tej Mszy św. wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą jak w latach ubiegłych. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy: I ołtarza przy ul. Białogardzkiej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców za dzieci – odpowiedzialny ks. Marcin; II ołtarza przy ul. Białostockiej Neokatechumenat – odpowiedzialny ks. Piotr; III ołtarza przy ul. Łomżyńskiej młodzież i Służbę Liturgiczną – odpowiedzialny ks. Krzysztof i IV ołtarza przy Kościele Nawiedzenia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i Bractwo Ochotników Cierpienia – odpowiedzialny Ks. Bartosz. Ołtarze będą w tych samych miejscach co w latach ubiegłych. Prosimy o wywieszenie flag i udekorowanie okien naszych mieszkań. Niech to będzie zewnętrzny znak naszej wiary i wyraz miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o udział w strojach dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci do niesienia emblematów religijnych. Zapraszamy poczty sztandarowe i feretrony wszystkich parafialnych duszpasterstw. W Boże Ciało prosimy tak zaparkować przed Kościołem Zasadniczym i Kościołem Nawiedzenia, by umożliwić swobodne przejście procesji. Bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie jedna Msza św. w Kościele Zasadniczym w miejsce Mszy św. o godz. 11,3o i 13,oo, gdyż udział w procesji nie zwalnia od obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 20,oo. Od soboty przez całą Oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i Procesją Eucharystyczną będą o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy i oddania czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W czwartek Biuro Parafialne nie będzie czynne.

7. W piątek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia NMP. Wszystkie Msze św. w tym dniu będą w Kościele Nawiedzenia. Tego dnia przypada też całodzienna Adoracja w Kościele Nawiedzenia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10,oo. Zakończenie nabożeństwem majowym o godz. 17,3o a więc przed wieczorną Mszą św. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 20,3o.

8. W sobotę 1 czerwca, we wspomnienie św. Justyna – Męczennika przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom radosnego dzieciństwa, serdecznej opieki, miłości i życzliwości dorosłych. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w piątek i sobotę w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do środy włącznie.

10. Parafia nasza w ramach pielgrzymki do korzeni 22 czerwca organizuje pielgrzymkę autokarową do Kołobrzegu. Koszt udziału wynosi 100 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Przy zapisie wpłacamy przynajmniej połowę należności. Szczegóły podamy na początku czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału.

11. W przyszłą niedzielę 2 czerwca gościć będziemy w naszej parafii ks. Prałata Mariana Zalewskiego, który od ponad 30 lat pracuje jako misjonarz w Papui Nowej Gwinei. Ks. Misjonarz wygłosi do nas Słowo Boże i podzieli się swoim misjonarskim doświadczeniem. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby ks. Misjonarza.

12. W przyszłą niedzielę 2 czerwca panie z zespołu Caritas organizują sprzedaż książek religijnych. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

13. Przypominamy, że w Klubie Emaus w środy w godz. 16,oo - 18,oo i niedziele w godz. 10,oo – 12,oo czynna jest Biblioteka. Zachęcamy do skorzystania.

14. Diecezjalne studium organistowskie ogłasza nabór kandydatów dla organistów, kantorów i psałterzystów. Szczegóły na plakacie.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Miłość doskonała” i „Największy skarb” – zamyślenia nad niedzielnym Słowem Bożym; „Nowa droga dla młodych” – w jaki sposób dzisiaj przekazywać wiarę młodym ludziom; „Rodzi się matka” – proces stawania się matką po narodzinach dziecka. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

16. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Waldemar Burek lat 82; Antoni Dobrosielski lat 95; Maria Chmielewska lat 68; Halina Rybacka lat 83; Genowefa Mazurek lat 100 i Bartosz Zieliński lat 30, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

17. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski