meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 2 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IX Niedziela zwykła „B”

2 czerwca 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IX Niedzielę zwykłą. Chrystus poucza nas, że szabat czyli dzień święty został ustanowiony dla człowieka i Syn Człowieczy jest Panem szabatu. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Ofiarujmy nasze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w intencji poszanowania dnia świętego w naszej Ojczyźnie. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i Procesją Eucharystyczną będą w Kościele Zasadniczym. Panie z parafialnego zespołu Caritas rozprowadzają książki religijne. Zachęcamy do zakupu.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej modlitewnej wspólnocie ks. Prałata Mariana Zalewskiego – misjonarza z Papui Nowej Gwinei, który od ponad 30 lat posługuje na misjach i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. W imieniu ks. misjonarza składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać za materialne wsparcie jego posługi duszpasterskiej na misjach. Prosimy też o modlitewną pamięć w intencji naszych misjonarzy.

3. We wtorek 4 czerwca o godz. 10,oo w Kościele Zasadniczym zostanie odprawiona Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Chorych w ramach Parafialnego Dnia Chorych. Od godz. 9,3o okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. poczęstunek przygotowany przez Żywy Różaniec i Caritas. Prosimy o umożliwienie naszym chorym udziału w tym spotkaniu.

4. W środę 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18,oo ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania kandydatom z klas I Szkół Ponadpodstawowych. Prośmy, aby ta młodzież w sposób dojrzały wykorzystywała w swoim życiu dary Ducha Świętego.

5. Parafia nasza w ramach pielgrzymki do korzeni 22 czerwca organizuje pielgrzymkę autokarową do Kołobrzegu. Koszt udziału wynosi 100 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Przy zapisie wpłacamy przynajmniej połowę należności. Szczegóły podamy na początku czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału.

6. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w piątek Uroczystość NSPJ, XXV rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Bydgoszczy i Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Od godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16,3o a dla wszystkich od godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po wieczornej Mszy św. ostatnia procesja eucharystyczna wokół kościoła. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18,oo Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy te same grupy co w Boże Ciało. Przez całą Oktawę Bożego Ciała do piątku włącznie prosimy o udział poczty sztandarowe oraz dziewczynki do sypania kwiatów. W kościele wystawiony jest kosz na kwiaty. Prosimy o pomoc w dostarczeniu kwiatów do sypania.

8. Parafia pw. NSPJ w Bydgoszczy z okazji 100-lecia swojego istnienia zaprasza w piątek 7 czerwca o godz. 17,oo na uroczystą Mszę św. dziękczynną oraz koncert z okazji XXV lecia wizyty św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

9. W związku z XXV rocznicą pobytu Ojca św. w Bydgoszczy w „Sisu Arena” przy ul. Toruńskiej 59 w sobotę 8 czerwca o godz. 19,3o odbędzie się Koncert pt. „Ciągle żywy”. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia w Kurii Bydgoskiej.

10. W przyszłą niedzielę 9 czerwca nasi harcerze w godz. 10,oo – 14,oo po Mszach św. organizują w ogrodzie przy plebanii festyn rodzinny. Dla młodszych przewidziane są gry i zabawy zwłaszcza o godz. 12,3o. Dla wszystkich czynna będzie harcerska kawiarenka.  Zapraszamy.

Nasi harcerze w dniach 15-26 lipca organizują obóz w Górach Świętokrzyskich. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci od 9. roku życia i młodzieży. Szczegóły na plakatach.

11. W przyszłą niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. Prośmy, aby te dzieci gorliwie i godnie przyjmowały Chrystusa przez całe życie.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Z szacunkiem, ale bez przywiązania” – artykuł wstępny ks. Redaktora Naczelnego; „Widzieć człowieka” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Zagubione wychowanie” – rozmowa z prof. Krzysztofem Pilarzem z UMK, specjalistą terapii uzależnień; „Nie tylko Boże Ciało” – o czwartkowej uroczystości; „Dlaczego jesteśmy poddawani próbom?” – droga dojrzałej wiary; Święcenia kapłańskie w Bydgoszczy, Gnieźnie i Poznaniu. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Małgorzata Bethke lat 81; Mariola Chojnacka lat 66; Lech Chodakowski lat 92 ; Zofia Rebella lat 83 i Zbigniew Sibierski lat 77, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……………

14. Na pobożne przeżywanie dni świętych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski