meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 9 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

X Niedziela zwykła „B”

9 czerwca 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan poucza nas jak ważne jest wypełnianie woli Bożej w naszym chrześcijańskim życiu. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii świętej. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. Bóg zapłać też wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i uczestnictwem w Procesjach Eucharystycznych przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie wynagrodzi wszelki trud i poświęcenie.

3. Dzisiaj nasi harcerze w godz. 10,oo – 14,oo po Mszach św. organizują w ogrodzie przy plebanii festyn rodzinny. Dla młodszych przewidziane są gry i zabawy zwłaszcza o godz. 12,3o. Dla wszystkich czynna będzie harcerska kawiarenka. Nasi harcerze w dniach 15-26 lipca organizują obóz w Górach Świętokrzyskich. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci od 9. roku życia i młodzieży. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.

4. We wtorek przypada VIII rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o posłudze pasterskiej naszego biskupa.

5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby – Apostoła; w środę wspomnienie bł. Męczenników Franciszka Dachtery i Antoniego Świadka – kapłanów i ich Towarzyszy; w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i Doktora K-ła oraz w piątek Uroczystość Bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika, Patrona naszej diecezji. Obchodzącym Imieniny życzymy Bożych łask w obfitości oraz orędownictwa św. Patronów.

6. Od jutra w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Przypominamy, że rezerwacje należy potwierdzać przynajmniej na 3 tygodnie przed terminem odprawienia Mszy św.

7. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Kołobrzegu we wtorek 11 czerwca o godz. 19,oo w Sali Konferencyjnej na plebanii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy chętnych. Zapisy w zakrystii.

8. W środę 12 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Grodzkiej 18 o godz. 18,oo odbędzie się wykład ks. Arcybiskupa Georga Gansweina – sekretarza papieża Benedykta XVI pt. „Obraz Kościoła w nauczaniu Benedykta XVI”; natomiast w czwartek 13 czerwca o godz. 9,3o w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 rozpocznie się spotkanie duchowieństwa i osób życia konsekrowanego z ks. Abpem Georgiem Gansweinem – sekretarzem papieża Benedykta XVI. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Otwarte dla wszystkich” – artykuł wprowadzający ks. redaktora Naczelnego; „Niespokrewnienie bracia” – rozważanie Słowa Bożego; „Wolę człowieka zbuntowanego niż obojętnego” – rozmowa z ks. abpem Józefem Kupnym, Metropolitą Wrocławskim, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski; „Serce cierpliwe i wielkiego miłosierdzia” – Uroczystość Najświętszego Serca pana Jezusa. Polecamy też najnowszy miesięcznik „LIST do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Ks. Maciej Chmielewski lat 53, proboszcz parafii w Dąbrówce Nowej, były wikariusz w naszej parafii; Jadwiga Gołembiewska lat 81; Irena Szarafiniak lat 93 i Jan Kruczyński lat 72, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek…………….

11. Na gorliwe wypełnianie woli Bożej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski