meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 16 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 16 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XI Niedziela zwykła „B”

16 czerwca 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XI Niedzielę zwykłą. Dziękujemy Bogu za nowego orędownika w niebie, którym jest bł. ks. Michał Rapacz – męczennik za wiarę w powojennej rzeczywistości. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania w Kościele Nawiedzenia: z klas VIII w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym); z klas VII we wtorek o godz. 17,oo. Na spotkanie przynosimy indeksy.

4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 10,oo członków Centrum Ochotników Cierpienia. Po Mszy św. spotkanie wszystkich chętnych w Klubie „Emaus”.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika, a w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika. Obchodzącym imieniny życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa.

6. W środę o godz. 17,oo w auli Zespołu Szkół Chemicznych przy ul. Łukasiewicza 3 rozpocznie się Walne Zgromadzenie Członków Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność”.

7. W środę 19 czerwca w ramach Nowenny przed 40. Rocznicą Męczeńskiej Śmierci bł. Ks. Jerzego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo w intencji Ojczyzny i o rychłą kanonizację Męczennika za wiarę. Prosimy o udział pocztów sztandarowych.

8. W czwartek 20 czerwca o godz. 10,oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 46 z okazji 60 lecia istnienia Szkoły, 20 lecia nadania Szkole imienia Unii Europejskiej oraz zakończenia roku szkolnego i o szczęśliwe przeżycie wakacji. Natomiast o godz. 18,oo Mszę św. odprawi o. Rafał Gappa, franciszkański Neoprezbiter, który po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

9. W przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 17,oo nasz chór parafialny zaprasza na Koncert pieśni eucharystycznych i maryjnych. Szczegóły na plakatach. Po koncercie o godz. 18,oo Msza św. wieczorna.

10. W sobotę udajemy się z pielgrzymką do Kołobrzegu. W ramach pielgrzymki zwiedzanie konkatedry, Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Bydgoskiego i wspólny posiłek. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc więc warto się zapisać.

11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Pozwólmy, by rosło” – zamyślenia nad Słowem Bożym; „Cena konfliktu z ideologią” – sylwetka nowego błogosławionego; „Politycy, mam was dość!” – o współczesnym sporze polityków w naszej Ojczyźnie; „Opowieść na kilka głosów” – o współczesnej muzyce sakralnej. Polecamy też miesięcznik „LIST do Pani” oraz dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Trwajcie w miłości”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Ks. kan. Tadeusz Zabłocki, lat 93, najstarszy kapłan naszej diecezji, wieloletni proboszcz parafii NSPJ w Solcu Kujawskim, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12,oo w kościele NSPJ w Solcu Kujawskim; Zygmunt Andrzejak lat 84; Irena Światły-Wiśniewska lat 53; Zofia Klimek lat 67 i Lidia Polińska lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek….

13. Na owocne rozwijanie Królestwa Bożego na ziemi przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski